Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

H.E.M YIL SONU SERGİSİ ÖZAY OTEL SALONUNDA..

Arhavi Halk Eğitim Merkezi usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından 1 yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler Öz-Ay Otel’de sergilendi. Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda Kaymakam Bülent Bayraktar, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, il Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı M. Namık Köseoğlu, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar sergi açılışında hazır bulundu.

Programın açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan yaptı. Özcan konuşmasında; “Yaygın Eğitim Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri yaşam boyu devam eden bir eğitimdir. Halk eğitim merkezlerinde her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bu kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda ben ve idareci arkadaşlarımın yanında okullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimiz lisans, ön lisans ve lise mezunu öğretmen-uzman ve usta öğreticilerimizle beraber başarıyı yakalamış bulunmaktayız. Kursların açılmasında bize her zaman destek olan Artvin Valimize, Arhavi Kaymakamımıza, Arhavi Belediye Başkanımıza ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ardından Arhavi Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi folklor gösterisi sergiledi. Protokol tarafından usta öğretici ve kursiyerlere başarı belgesi ile kurs bitirme belgeleri verildikten sonra protokol Mensupları tarafından sergi açılış kurdelesi kesildi. Kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan güzel el emeği ürünleri büyük beğeni gördü. Başkan Hekimoğlu, tüm stantları gezdi. Hekimoğlu; “Halk Eğitim Merkezi’nde usta öğretici ve kursiyerlerimiz çok güzel ürünler üretmişler. Bu el emeği göz nuru ürünler 1 yılın birikimidir. Başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan ve idareciler olmak üzere, usta öğreticilerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Sergi bu gün yarın ve Cuma günü olmak üzere 3 gün boyunca ilçe halkına Özay Düğün Salonu’nda açık olacaktır.

hem_sergisi_arhavi_001

hem_sergisi_arhavi_002

hem_sergisi_arhavi_004

Haber: Arhavi Balediyesi


Paylas

About The Author

Comments are closed.