Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HEM ‘İN YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Arhavi Halk Eğitimi Merkezi usta öğrenci ve kursiyerlerin bir yıl boyunca el emeği ve göz nuruyla üretmiş oldukları sergi Öz-Ay Otel de açıldı. Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkan Coşkun Hekimoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Yavuz, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Erdal Kahya, Belediye Başkan Yardımcısı Namık Köseoğlu,Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, komşu ilçe Halk Eğitim Merkezi müdürleri ve usta öğreticiler ve kalabalık sergi açılışında hazır bulundu.

Sunuculuğunu Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinden Vahide Aydın’ın yapmış olduğu programın açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan yaptı. Özcan konuşmasında; “Bilindiği gibi bir Yaygın Eğitim Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri, örgün eğitimin yanında ve dışındaki tüm kişileri hedef kitlesi içine alan ve yaşam boyu devam eden bir eğitimdir. Halk Eğitimi Merkezlerinde gönüllülüğe bağlı olarak her yaştaki insanların ilgi, yetenek ve beklentileri doğrultusunda mesleki ve teknik, sosyal ve kültürel amaçlı kurslar düzenlenmektedir. Bu kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda ben ve idareci arkadaşlarımın yanında okullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimiz 95 i lisans , 17 si ön lisans ve 23 ü ise lise mezunu toplam 135 öğretmen-uzman ve usta öğreticilerimizle beraber başarıyı yakalamış bulunmaktayız. 85 i Arhavi’de eğitimde başarıyı arttırma, 3 ü işkur kapsamında olmak üzere 70 meslek edindirme, 11 i okuma yazma ve 29 u genel kurs olmak üzere toplam 198 kurs açmış bulunmaktayız. Açılan kurslarda 2375 i bayan 1358 i erkek olmak üzere toplam 3733 vatandaşımıza hizmet götürdük. ” dedi. Özcan’ın konuşmasının sonunda; “Kursların açılmasında bize her zaman destek olan kaymakamımız Bülent Bayraktar’a, bizlere her türlü maddi manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen usta öğreticilerimizin sorunlarını çözmede bir an bile tereddüt etmeden katkı sunan Belediye Başkanımız Coşkun Hekimoğlu’na, İş Kur Müdürü Mehmet Karadeniz’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kahya’ya, Çay- kur Çay Fabrikası Müdürü Ahmet Hatinoğlu’na, Şu an sergi çalışmalarını yürüttüğümüz Özay Otel sahibi Dr Mustafa Özgül’e, okullarındaki derslikleri ve salonları kurslarımıza tahsis eden tüm okul müdürlerine kurumum adına sonsuz teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na ve destek veren diğer kurum ve kuruluşlara da plaketler verildi. Ardından kurs usta öğretici ve kursiyerlere başarı belgesi ile kurs bitirme belgeleri sunuldu. Arhavi Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin oynamış olduğu halk oyunları gösterisinin ardından giyim kursu öğrencileri tarafından hazırlanan ve minik çocukların sergilediği defile görülmeye değerdi.

Başkan Hekimoğlu; “Halk Eğitim Merkezimizin açmış olduğu yıl sonu sergisinde yapılan emeğin, çalışmanın ne kadar önemli olduğunu görüyorum. Salonu kursiyer arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz gelin gibi süslemişler. Birbirinden güzel bu el emeği göz nuru çalışmalar bir yılın birikimidir. Bize bu ahengi yaşattıkları için başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan ve idarecileri olmak üzere, usta öğreticilerimizi, kursiyerlerimizi candan tebrik ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.