Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“HES ŞANTİYESİ KURMAK İÇİN KORONA KURNAZLIĞI “

Arhavi ilçesi Pilarget köyüne kurulması düşünülen Hes inşaatı için ilgili şirketin şantiye kurma isteğine köy sakinleri daha duyum alır almaz yoğun tepki göstermeye başladılar.

Köylüler, “olayın şuan ülkemizin ve dünyamızın korona salgını ile karşı karşıya kaldığı yaşam izolasyonunu bir fırsat olarak değerlendirip şirketin mevcut ortamından nasıl nemalanabiliriz hesabı ile hareket ettiğini “ söylüyorlar.

Kamuoyunu sosyal medya aracılığı ile kurdukları dernek aracılığı ile aydınlatan Balıklı ve Ulukent yaşayanları kesinlikle böyle bir çalışmaya izin vermeyeceklerini belirtirken, Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği Başkanı Hazım Kurdoğlu ise yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Hukuki sürece Rize İdare Mahkemesinde yürütmeyi durdurma davasıyla devam eden Saka 1.Saka 2.Hes projesinin  şantiye kurma teşebbüsünün duyumunu   aldık. Bu girişim hem gayri hukuki hem ülkemizin şu yoğun salgın hastalığı ile uğraşırken korona  kurnazlığı demek gerekir. Konuya bahsi geçen her iki köyün aslı unsurları  bu köylerin sahipleri yani halktır.

Tarihte ki ismi ile “Büyük Pilarget Ailesi”.  Ve Kurtuluş savaşında Balıklı Dağlarında şehit olan 47 şehidimizin ruhlarına ihanettir..Bize bıraktıkları bu aziz toprakları ve doğamızı, yaşanabilir bir şekli ile bizler de yeni kuşaklara  bırakmak istiyoruz .” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.