Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA CHP TAŞIMA SEÇMEN HAKKINDA İLÇE SEÇİM KURULUNA BAŞVURDU.

CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender seçmen kayıtlarında 904 taşıma seçmen tespit ettiklerini ifade ederek Artvin ve Hopa Seçim kurullarına gerekli başvuruları yaptıklarını açıkladı.

Konuyla ilgili CHP Hopa İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi, seçim takvimi ve yüksek seçim kurulunun 140/1 sayılı seçmen kütükleri genelgesine aykırı olduğu düşünülen ve Hopa’da oy kullanılması için ilçe merkezine gerçeğe aykırı olarak getirtilen 904 kişinin seçmen kütüğüne dahil edilmemesi için CHP Hopa ilçe örgütü itirazda bulundu.

Hopa ilçe seçim kuruluna ve il seçim kuruluna yapılan itiraz gereği, seçim kurulu tarafından emniyet güçlerince görevlendirilme yapıldı. İlçe genelindeki çok sayıda adrese polis ekiplerince ziyaretler yapılarak yığma seçmenlerin tespiti ve seçmen kütüğünden silinmesi için çalışma başlatıldı. CHP Hopa ilçe Örgütü Başkanı Adnan İskender’in yapmış olduğu kısa açıklamada “Seçim sürecinde bu denli yığma oy naklinin yapılmış olması yasal olmamakla birlikte, kabul edilebilir bir davranış değildir. Bizde üzerimize düşen görevi yaparak, 904 ismin taşıma olduğunu tespit ettik ve devletin ilgili kuruluşlarına bunu bildirdik. Gerekenin emniyet güçlerimizin çalışmaları sonucunda yapılacağını umuyor ve o kurumlarımıza güveniyorum” denildi..

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.