Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA DEVLET KARAYOLU ÜZERİNDE PARK YASAĞI BAŞLADI..

Son günlerde trafik kazaları ile gündeme gelen Hopa ilçe merkezinden geçen devlet karayolu üzerinde park yasağı uygulaması başladı. Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez başkanlığında geçtiğimiz günlerde toplanan ilçe trafik komisyonu kararları da uygulanmaya başladı.

Bu kapsamda Hopa ilçe merkezinden geçen devletkarayolu üzerinde park yasağı uygulaması da başladı.Karara uymayanlara trafik cezaları da kesilmeye başlandı.

İlçe merkezine park edilen büyük araçlarla ilgili alınan tedbirler artırıldı. Trafikte sorunu yaşanmasına ve hatta can ve mal kaybının yaşandığı kazalara da sebep olan büyük araçların şehir içerisinde anayol güzergâhlarında park etmelerinin engellenmesi için yapılan çalışmalar genişletilerek devam ediyor.

Belediye tarafından yol kenarlarına park edilmesini önlemek için alınan önlemlerin yanı sıra trafik komisyonunca araçlara saat başı ceza yazılması kararı alındı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası araç sahiplerinin mağduriyet yaşamaması için ilçenin giriş ve çıkış noktalarına pankart asarak park cezaları hakkında vatandaşları uyardı.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.