Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

İLÇE KAYMAKAMI HASAN ONGU, ARBİSDER’İN HAFTA SONU ETKİNLİĞİNE KATILDI..

Arhavi Bisiklet Derneği  ARBİSDER,  ilçe kaymakamı  Hasan Ongu’nu da katılımı ile Hopa ilçesine, bir gezi  turu düzenledi.

Yaklaşık 20 km olan parkura Fındıklı, Rize ve Hopa’dan gelen bisikletçiler de katıldılar. Arhavi İlçesi Kaymakamı Hasan Ongu, Hopa Parkındaki dinlenme esnasında ; böyle bir etkinlik içinde olmaktan son derece keyif aldığını belirterek; Yalnız şunu anladım ki insanın yaşı nüfus kağıdına bakarak belli olmuyor. Böylesine sportif etkinliklerde, yaşça bizi ikiye katlayanların tozlarında boğulduk resmen” diyerek  espriler  yapmaktan da uzak durmadı.

Arhavi ilçesinin sosyal kişiliklerinden biri olan Dr. Mustafa  Özgül ise, dernek başkanı olarak şu açıklamalarda bulundu;

“ARBİSDER olarak havanın müsaade etmesi durumunda her mevsim her hafta bu tür aktiviteleri rutin olarak zaten düzenliyoruz.  Hatta yurt dışına bile bisiklet turu gerçekleştirdik. Bugün katılımın 30 kişi üzerinde olduğunu görüyorum. Bu iyi bir sayı fakat havanın ısınması ile bu sayının 50 nin üstüne çıkacağını umuyorum .

Bu arada ilçe kaymakamımız  Hasan Ongu beyefendiyi aramızda görmek ten çok büyük mutluluk duyduk. Umarım bundan sonrada kendilerini derneğimiz etkinliği içinde yine görme şansımız olur. Katılımları için çok teşekkür ederim.  Bunun yanın da bayan arkadaşlarımız da bizleri yalnız bırakmıyorlar. Tüm bu gelişmeler bisiklet adına küçük bir ilçede doğru şeyleri yaptığımızı gösteriyor diye düşünüyorum. Ayrıca bugün bizim bir hafta sonu spor macerasında yaşadıklarımızı görüntüleyip bizleri mutlu eden Mehmet Remzi Öncel  arkadaşımıza da çok teşekkür ederim” dedi..


Paylas

About The Author

Comments are closed.