Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

İSTAD BAHAR ŞENLİĞİNİN 6.SI YAPILDI

Bu yıl 6. sı yapılan geleneksel İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) bahar şenliği, dernek merkezi olan İstanbul / Kavacık Doğa Restaurant piknik alanında adına yakışır güzellikte bir organizasyonla gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Hüseyin Altunbayrak öncülüğünde organize edilen etkinliğe yurdun birçok yerinden ve özellikle İstanbul’dan Arhavili vatandaşlar İSTAD’ın gecesinde bir araya gelip, gecenin anlamına anlam kattılar. İş, sanat ve siyaset dünyasından önemli simaları bu gecede idi. Gecede AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan,  Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, AK Parti Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, CHP İlçe Başkanı Musa Ulutaş,Arhavi Ticaret Odası Başkanı Atıf Kesim, Sanatçı Cengiz Kurdoğlu katıldılar…

“ Merkezinde İstanbul, Kalbinde Arhavi ” sloganıyla yola çıkan ve bu yolda önemli mesafeler kat eden İSTAD ailesi, bahar şenliği adı altındaki programa derneğin halk oyunları ekibinin Artvin yöresi oyunlarının gösterisiyle başlandı. Yöresel sanatçıların şarkılarının ardından,  sunuculuğunu Hakan Bilgin ve Eylem Şenkal’in yaptığı etkinlik başlamış oldu.

Sahneye tek tek çağırılan İSTAD Yönetim Kurulu,Başkan Hüseyin Altunbayrak’ın katılanlara hitaben  konuşmasıyla devam etti. Altunbayrak 6.sının yapıldığı geleneksel İSTAD Bahar Şenliğine yoğun ilgiden ötürü memnun kaldığını dile getirdi. Haftalar süren yoğun çalışmanın ardından gerek yönetim kurulu üyesi arkadaşlar ve gerekse hemşerilerimizin desteklerini yanlarında hissettiklerini söyledi. Altunbayrak “bizleri kırmayıp yanımızda yer alan çok değerli milletvekillerimize, Arhavi Belediye Başkanımıza, İş adamlarımıza, sanatçı büyüğümüz Cengiz Kurdoğlu’na sivil toplum örgütü başkanlarına, dernek başkanlarına, ve tüm Arhavi’li dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.  Ardından sahneye davet edilen Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu konuşmasında, İstanbul’daki gönül elçimiz, gözümüz, kulağımız İstad’ın bu büyük metropol şehirde yapmış olduğu çalışmaları ile kendilerini tebrik etti. Hekimoğlu “Bu güzellikleri hemşerilerimizle bir araya gelmemize katkı sunan İstanbul Arhavililer Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu’na emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Binlerce kilometre uzakta dahi olsak kalplerimizin bir olduğunu unutmayınız. Sizlerin her zaman yanınızda olduğumuzu unutmayınız. Önemli olan bu birlik ve beraberliğimizi ortaya çıkarmaktır. Ve biliyorum ki bunu en iyi ortaya çıkaran biz Arhavilileriz. İşadamlarımız, siyasetçilerimiz, bürokratlarımız ve en önemlisi bu koca şehirdeki siz Arhavili hemşerilerimizle bir araya gelebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Arhavi ortak paydasında sizlerle her zaman birlikte ve bir arada olacağımızı unutmayınız ” dedi.

Konuşmaların ardından İSTAD Başkanı Hüseyin Altunbayrak Başkan Hekimoğlu’na plaket  takdim ederken, Başkan Hekimoğlu’da İSTAD Başkanı Altunbayrak’a serender hediye etti. Başkan Altunbayrak ayrıca Milletvekillerine ve partilerin ilçe başkanlarına da plaket takdim etti. Bu yıl Merhum Necati Özdemir anısına düzenlenen Voleybol turnuvasında dereceye girenler için de ödül ve kupa töreni yapıldı. Törende dereceye giren takımlara Milletvekilleri İsrafil Kışla ve Uğur Bayraktutan hediyelerini verdi.

Bahri Turan, Bayar Şahin, Murat Güven, Çağdaş ve Marsis gibi birçok sanatçıların sahne aldığı gecede birbirinden güzel aktiviteler de dikkat çekti. Yöresel sanatçılar, lazca şarkılar, skeçler ve horonlarla dolu dolu bir vakit geçiren Arhavililer etkinliğin amacına ve hedefine ulaştığını söylediler. Etkinliğin Kaçkar TV’de yayınlanması nedeniyle de tüm Türkiye ve dünyadaki Arhavililerin de bu güzel organizasyonu izlemesine vesile oldu.

 istad-bahar-senligi-2013_075

istad-bahar-senligi-2013_085

istad-bahar-senligi-2013_063

istad-bahar-senligi-2013_098

istad-bahar-senligi-2013_078

istad-bahar-senligi-2013_073

istad-bahar-senligi-2013_053

istad-bahar-senligi-2013_046


Paylas

About The Author

Comments are closed.