Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

İSTAD GECESİNDE “HES” PROTESTOSU

 

İstanbul Arhavililer Derneğince düzenlenen gecenin oldukça renkli ve eğlenceli geçmesinin yanında Arhavi’de yapılması düşünülen HES’lere karşı mesajların yansıtılması dikkat çekti.

Çok zengin içeriği ile kusursuz bir organizasyon olarak gerçekleşen geceye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’da katıldı.

Sunuculuğunu Arhavili sanatçı Hakan Bilgin’in yaptığı geceye, Bayar Şahin, Bahri Turan ve Birol Topaloğlu’nun güzel sahne performansları eklenince davetliler oldukça keyifli anlar yaşadılar. İstanbul valisinin yaptığı duygusal konuşma tam bir memleket hasreti kokuyordu.

Kaçkar TV den canlı olarak yayınlanan programın bir bölümünde sahneye çıkan Akın ve Hakan Gülhan kardeşler ise sürpriz bir misafirle karşılaştılar. Sahneye omzunda sepeti ile “ Fadime Hala” geldi ve Arhavi’de yapılması düşünülen HES’leri istemediğini bunun mutlaka engellenmesini istedi.

 

Lazca olarak süren konuşmalar izleyenler tarafından ayakta alkışlandı ve HES’ler protesto edildi.

Arhavizyon yayın gurubu olarak böyle güzel bir gecenin düzenlenmesinde emeği geçen başta İstad Başkanı sayın Alirıza Turan ve tüm yönetim birimini gönülden kutluyoruz.


 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response