Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KAÇAK KÖPRÜ SÖKÜLDÜ.. DAVASI BAŞLADI..

MNG şirketine ait Kavak Hes çalışması için yapılan kaçak köprü nedeni ile 11 Temmuz 2014 günü çıkan olaylar sonucunda ilgili şirket çalışanının ihbarı doğrultusunda açılan dava bugün Arhavi Adliyesinde görülmeye başlandı.

Duruşmada ADOKOP destekçileri ve basın mensubu M.Remzi Öncel’in avukatlığını Avukat Yakup Şekip Okumuşoğlu yaptı.

Şantiye köprüsünü ulaşıma kapatılması süretiyle şirketin zarara uğratıldığı ve çalışma hürriyetinin gasp edildiğini savunan şirket çalışanı, sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Sanık çevreciler ise “söz konusu köprünün kaçak yapıldığını, bu konuda ilçe, il ve bakanlık genelinde tüm şikayetleri yaptıklarını, hatta resmi kurumların yıkım kararı verdiklerini, 9 mayıs 2014 tarihinde yıkım kararı verilmesine rağmen ,Temmuz 11 ine kadar şirketin bu resmi tebligata uymadığını belirterek.” Biz yasal olmayan köprü üzerinde basın açıklamasını yapacaktık fakat saldırıya uğradık ve basın açıklamasını gerçekleştiremedik. Şirket beton aracını isteseydi karayollarına ait yasal olan Konaklı Köyü güzergahındaki yoldan çalışma yerine ulaştırabilirdi. Şirket betonun bozulmasından dolayı uğradığı zararın zeminini kendisi hazırlamıştır. “dediler ve suçlamayı kabul etmediler.

Basın görevlisi Mehmet Remzi Öncel ise suçlamaları reddederek, asıl mağdur olanın kendisi olduğunu ve görev yapmasının engellendiğini söyledi.  Tanıkların yalan söylediklerini ileri sürerek, kendisinin davacı olduğu bu konuda zaten başka bir mahkeme sürecinin yaşandığını belirtti.

Avukat Yakup Şekip Okumuşoğlu ise müvekkillerinin söz konusu köprünün yasadışı olması, yıkım kararı alınmasına rağmen şirketin  yıkım olayını gerçekleştirmemesi nedeni ile bir basın açıklaması yapıp kamuoyu dikkatini çekmek istemişlerdir dedi. Bu arada Okumuşoğlu’nun sorularına şirket tanıklarının birbirleri ile çelişen cevaplar verdiği izlendi.

Duruşma yeni tanıkların ve olay yerinin keşfi gerekçesi ile 2 Nisan 2015 tarihine ertelendi. Duruşmaya ADOKOP destekçileri yoğun ilgi gösterdiler. Çevreciler yargılanan arkadaşlarını hem duruşma esnasında hem de sonrasında yalnız bırakmadılar.

hesdavasıocakayı-1-a

KK

KKK

KKKK


Paylas

About The Author

Comments are closed.