Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KAFKASÖR YAYLASI RESMEN ARTVİN HALKININ..

Rekare 15 Nisan 2022 Haberler KAFKASÖR YAYLASI RESMEN ARTVİN HALKININ.. için yorumlar kapalı

1200 Rakımlı Kafkasör Yaylasında Gökçen ailesine ait arazide 200 yıldır boğa güreşlerinin düzenlediği arena ve çevresinin tapusu Artvin Belediyesine devredildi.

Yaklaşık 2 asırlık geleneğimiz olan boğa güreşleri festivalimizin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için Belediye Başkanımızın Sn. Demirhan Elçin’in girişimleriyle, Gökçen ailesine ait içerisinde Kafkasör Arenasının da bulunduğu 82.835 m² yüzölçümlü alanın tapusu, İş adamı yardımsever İsmet Acar’ın 12 Milyon TL şartlı bağışı ile Artvin Belediye Başkanlığı adına tescillendi.

Gökçen Ailesi adına Sabit Murat Gökçen, Artvin Tapu Müdürlüğünde Balcıoğlu Mahallesi Cenahor Mevki (Kafkasör Yaylası Arena ve civarı)  88.835 m²’lik alanı Artvin Halkının temsilcisi olan Artvin Belediyesine satışını yaparak devretti.

Tapu İl Müdürlüğünde açıklamada bulunan Sabit Murat Gökçen; “Atalarımızın mirası Kafkasör yaylamızda ki 82.835m² arazimizi uzun yıllardır Artvin’imizin geleneksel kültürünün hizmetine kesintisiz bir şekilde sunduk. Bugün arazimizi Artvin halkına yani onun temsilcisi Artvin Belediyesine devrediyoruz. Tanıştığımız günden beri basiretli ve kararlı tutumundan dolayı Artvin Belediye Başkanı Sn. Demirhan Elçin’e teşekkür ederiz.

Artvin Kafkasör ile güzeldir. Kafkasör boğalarla, boğalar ise halkın coşkusuyla güzeldir. Bu coşkunun yıllar boyu sürmesini diliyorum.

Ayrıca bu sürecin sürmesinde bu güne gelmesinde Av. Galip Özçelik beyin kendisine ve ekibine de ayrıca teşekkür ederim.” diye konuştu

Kafkasör Arenası ve çevresinin tapusunu Artvin Belediyesine yani Artvin halkına kazandırdığı için mutlu olduğunu ifade eden başkan Demirhan Elçin; “Murat Beyin, Gökçen ailesinin anlayışı ile herkesin çabaları ve Artvin halkının verdiği güçle İsmet Acar’ın çok büyük fedakârlığı ile Artvin Kafkasör’üne kavuştu. Bu süreçte emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Sabit Murat Gökçen ve Başkan Elçin Artvin Tapu Müdürlüğündeki devir işlemlerinin ardından Kafkasör Yaylasına çıkarak devri yapılan arazide incelemelerde bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.