Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KAMİLET PATİKA YOLUNDA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

Kamilet Vadisinde İstad, Arhavililer Vakfı, Arhavi Turizm Derneği ve Arhavi Yüksek Okulu’nun işbirliği ile sekiz gün önce hayata geçen Kamilet Patika yolu inşaatına Arhavi Doğa Koruma Platformundan destek geldi.

Yaklaşık 15 kişilik doğa sever,  kazma ve küreklerle Kamilet Vadisine giderek burada çalışanlara hem yardım ettiler hem de moral verdiler.

Bilindiği gibi Kamilet Vadisinde mevcut patika yolunun çok kötü koşullarda olması, Kamilet Vadisinde yapılan arıcılık faaliyetleri için ulaşım ihtiyacı bulunması, Kamilet Vadisi’nin de aynen Mençuna Şelalesinde olduğu gibi ancak ulaşımının sağlanması durumunda bilinirliğinin artması ve insanların dinlenme amaçlı kullanımına açılabilmesinin mümkün olduğunu değerlendiren STK lar, üniversite ile de işbirliği yaparak, işaretlenmiş ve haritalanmış bir yürüyüş yolu yapma projesini birlikte başlatmışlardı.

Yetkililer bu yıl planlanan kısmın, araç yolu bitimi-Bedesten arası olduğunu belirterek şuan bu kısmın kaba inşaatı bitti, yarından itibaren rötuşleme yapacağız dediler.

Çalışmanın sonraki aşamasında Mençuna Şelalesi güzergahında da yol iyileştirme çalışmaları yapılacağını belirten yetkililer;  Mençuna Şelale yolunun belli noktalarında dinlenme yerleri  ihtiyacının olduğunu ve bunların bu çalışmalar sonrası giderileceğini belirttiler.

IMG_6566-a

IMG_6576-a

IMG_6532-a

kamiletpatika-1-a

kamiletpatika-2-a

kamiletpatika-3-a

kamiletpatika-4-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.