Saturday 13th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KAYIN BİRADERDEN ENİŞTEYE BİR ADET BÖBREK..

Arhavi Hacılar Mahallesinde oturan Tüner Özyılmaz on yıldır çektiği böbrek hastalığından kayın biraderi sayesinde kurtuldu.İstanbul Medicane Sağlık Grubuna ait hastanesinde başarılı böbrek nakli olan Özyılmaz henüz taburcu olmadı.

Olayın ilginç yanı ise, bir kayın biraderin, eniştesine kendi isteği ve ısrarı sonucu böbreğini vermesi oldu.

Konu ile ilgili konuştuğumuz kayın birader Zekeriya Demirbaş ;” Eniştem on yıldır bu hastalığı çekiyordu. Başta ablam olmak üzere ailecek bizlerde çok üzülüyorduk.Beş yıl önce ablama böbreğimi vermek istediğimi söylediğimde acele etmememi, belki bir kadavra böbreği bulabileceğimizi söylemişti. Fakat ülkemizde organ bağışı olayı çok yaygın olmadığından böyle bir nakilde gerçekleşmedi.

Geçen yıl ablama kesin kararımı verdiğimi ve enişteme böbreğimi vermek istediğimi söyledim. Kanımız uygundu ve her şey de lehimize idi. Israrım sonucu İstanbul’da başarılı bir ameliyat geçirdik. Şuan benim sağlığım iyi. Eniştem henüz taburcu olmadı.”

Arhavizyon ailesi olarak Zekeriya Demirbaş’ı bu insanlık örneği için kutluyor ve hem kendisine hem de eniştesine büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

zekeriyaböbrek-2-a

zekeriyaböbrek-1-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.