Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KAZIM KOYUNCU HOPA’DA MEZARI BAŞINDA ANILDI..

Rekare 26 Haziran 2020 Haberler KAZIM KOYUNCU HOPA’DA MEZARI BAŞINDA ANILDI.. için yorumlar kapalı

Hopa’lı sanatçı Kazım Koyuncu ölümünün 15.inci yıldönümünde Pançol köyündeki mezarı başında anıldı. Anmaya çok sayıda Kazım Koyuncu sevenler katıldı.
Anma Kazım Koyuncu anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Daha sonra Kazım Koyunu dostları söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’de anmaya katılan isimler arasındaydı.
Hasan Bilgin ve Halkevleri adına Atakan Asillbay’ın konuşması ardından Emekli İlköğretim Müfettişi Hasan Azaklı’da birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmalarda Kazım’ın enternasyonalist bir kişi olduğunu, bu tutumunu da müziğine yansıttığını, sadece Lazca müzik yapmayıp kardeş halklar olan Hemşince ve Gürcücede şarkılar söylediğini ifade ettiler.
Kazım’ın çevreye karşı bir sanatçının göstermesi gereken duyarlılığı gösterdiğini, Karadeniz otoyolu için denizin doldurulup doğanın tahrip edilmesine karşı mücadele ettiği de yapılan konuşmalarda dile getirildi.
Pandemik durum nedeniyle sosyal mesafe gözetilerek yapılan anma anıt mezar başında yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Haber: Hayatı Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.