Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TÜRKİYE’NİN İLK ONLİNE KONGRESİ GENİŞ BİR KATILIMLA SONA ERDİ..

Rekare 02 Temmuz 2020 Haberler TÜRKİYE’NİN İLK ONLİNE KONGRESİ GENİŞ BİR KATILIMLA SONA ERDİ.. için yorumlar kapalı

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birliği ile hazırlanan Türkiye’nin ilk uluslararası Covid-19 online kongresi sona erdi.

Ulusal Basında da geniş yankı bulan, yoğun bir katılımla gerçekleşen Türkiye’nin ilk online kongresi “Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar” da; Yurt dışından 5 yurt içinden 10 davetli katılımcı ve 38 bildiri sunumu yer aldı.

Kongrenin kapanış konuşmasını yapan Acar: “Bu kongreyi çok mütevazi bir ekiple hazırladık. Amacımız Covid-19 Pandemisinin eğitime olan etkilerini alanında uzman kişiler tarafından yapılan paylaşımlarla tüm insanların istifadesine sunmaktı. 3 gün boyunca 24 saatin üzerinde canlı yayın ile yaklaşık 15000 dinleyiciye ulaşıldı. Ulusal basında geniş yer bulan online kongre haberimiz ilk iki günde 52 haber sitesinde yayınlanarak 562000 kişi tarafından okundu. Online kongre için Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırladığımız web sitesi ve toplantı salonunu amatör bir stüdyo haline getirerek yaptığımız bu faaliyetin devletimize ekonomik bir maliyeti de olmamıştır. Artvin ilinde gerçekleştirilen bu kongre mazeretlere sığınmadan geleceğe iz bırakmak isteyen inanmış, çalışkan ve mütevazi bir ekibin eseridir.

Kongre süreci boyunca desteklerini esirgemeyen ve kongreye teşrif ederek heyecanımıza ortak olan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk başta olmak üzere Artvin Valimiz Sayın Yılmaz Doruk, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Sayın Fahrettin Tilki, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Sayın Davetli Katılımcılar, Artvin Çoruh Üniversitesinin Düzenleme Kurulundaki değerli akademisyenleri, çalışma arkadaşlarım ve kongremize yut içi ve yurt dışından katılan tüm misafirlerimize ve özellikle kongre katılımcısı dinleyicilerimize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.