Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KONAK’TAN ARHAVİ’YE SİYAH BEYAZ YOLCULUK

Arhavi’li fotoğraf sanatçısı Zekiye Sayar, ilk kişisel sergisini Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde fotoğraf meraklılarının izlenimine sundu.

Doğup büyüdüğü Arhavi ilçesine bağlı Ulukent Köyünde çekmiş olduğu kareleri karanlık oda baskısı yöntemiyle ortaya koyan Sayar, fotoğrafçılıkta hızla gelişen dijital teknolojiye karşı çalışmalarını analog film ile sürdürmekte kararlı olduğunu söyledi.

Özellikle siyah beyaz fotoğrafçılıkta dijital teknolojinin analog filmdeki renk doygunluğunu yakalayamadığını ifade eden Sayar, “Fotoğraf oluşurken her aşamasında bu eşsiz ana tanıklık etmenin tek yolu karanlık oda baskısı” dedi. Aynı zamanda matbaa öğretmenliği yapan Zekiye Sayar,11 yıldır uğraştığı fotoğraf sanatında, üyesi olduğu Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) sayesinde, bu alandaki kentteki gelişimi de yakından takip ettiğini belirterek,”Bursa artık fotoğraf konusunda adını dünya çapında duyuran bir kent” diye konuştu.

Sanatçının çalışmalarını tanımlarken “Köyüme, çocukluğuma ve anılarıma olan özlemimi yansıtıyor” dediği, 36 adet fotoğraftan oluşan “Ve Kuzeydeydi Güneş” isimli sergi 21 Eylül Cuma gününe kadar Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde fotoğraf severlerin izlenimine açık olacak.

Haber:Yalın Balta – Arhavizyon

Paylas

About The Author

Comments are closed.