Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KÖPRÜDEN GEÇTİ GELİN

 

“Arhavi’nin tarihi ve turistik mekânlarından biri olan Çifteköprü Restaurant’ta yapılan nişan töreninde yer yerinden oynadı.

Arhavi’de yeni evlenen çiftlerin çoğu salonlarda düğün yaparken, Melek ve Cüneyt çifti “Biz köy-kır düğünü ile nişanlanacağız” diyerek Çifteköprüde dillere destan bir nişan töreni ile mutluluğa yelken açtılar.

Genç çiftler geleneklerine uygun bir şekilde otantik bir ortamda mutluluklarını dostlarıyla paylaşmanın sevincini yaşadılar. Genç çiftler Melek ve Cüneyt tarihi Çifteköprüden elele yürüyerek geçerek mutluluğa el sallayarak meydana indiler. Çifteköprü Restaurantın da işletmeciliğini yapan Cüneyt, Çifteköprüde ilk kez yapılan nişan töreninin de  ismi oldu.

 

Müzik eşliğinde alana giren genç çiftler dans ederlerken mutlulukları da gözlerinden okunuyordu. 750’ye yakın davetlinin katıldığı Nişan töreninde doğanın tüm renkleriyle bezenmiş yemyeşil bitki örtüsü, şırıl şırıl akan derenin rıhtım sesi veren

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu genç çiftlerin nişan yüzüklerini takıp kurdeleyi keserken yaptığı konuşmada çifte evlilik yolunda attıkları adımda mutluluklarının daim olması temennisinde bulundu. Hekimoğlu “İlçemiz Çifteköprümüz ve Mençuna şelalemiz sayesinde artık adını ülke sınırları taşımış durumda. Burada açılan bu tesisle bir defa daha kalitesine kalite kaldı. Burayı ziyaret eden misafirlerimiz hem gönüllerince Çifte köprüde vakit geçirebiliyorlar, doğayla kucak kucağa olabiliyorlar, diğer yandan açılan bu tesis ile de yorgunluklarını gönül huzuru içinde atabiliyorlar. Bu tesisin işletmecisi genç kardeşlimizde burada bir ilki hep beraber bizlere yaşattı ve kendi nişanını kendi mekânında yaptı. Mutluluklar dilerken böyle bir düşünceyi burada hayata geçirmesinden dolayı kendisini de huzurlarınızda kutluyor, çifte bir kez daha mutluluklar diliyorum” dedi.

Nişan töreni daha sonra muhteşem bir havai fişek gösterisi ile sona erdi.

 


Haber:Necmettin Numanoğlu


Paylas

About The Author

Leave A Response