Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KURTULUŞ GÜNÜ COŞKU İLE KUTLANDI

Arhavi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yılı yapılan tören ve etkinliklerle coşku içerisinde kutlanıyor. Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan 12 Mart Arhavi’nin Kurtuluş törenlerine, Ulu önder Atatürk ve Türk Büyükleri adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edildi. Törenler, kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ve daha sonra İlçe Jandarma komutanlığındaki tebriklerin kabulü sürdü.

Arhavi’deki kutlama programı çerçevesinde çarmıklı kültür merkezi sinema salonunda devam edilen törenlere, Arhavi Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Cumhuriyet Başsavcı vekili Alp Tekin Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ilçemizdeki tüm ilk ve ortaöğretim okullarından öğrenci ve öğretmenler ile kalabalık vatandaşlar topluluğu katıldı.

 

Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Çağdaş Karaer, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Belediye Başkanlığınca top atışı yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu yaptı.


 


Paylas

About The Author

Leave A Response