Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

LAZCA BİR STAND-UP’A HAZIRLANIN…

Türkiye’de Laz kültürü adına ilk defa bir farklılık yaşanacak. Artık Laz dili ve kültürü ile ilgili yapılan birçok çalışmalara bir standup gösterisi de eklenecek.

Uzun yıllar komedi dans gurubu olarak Doğu Karadenizde gösteriler yapmış ve birçok TV programlarına çıkmış eski Grup Mix elemanı,  bu günün iş adamı ve aynı zamanda arhavizyon köşe yazarı Akın Gülhan Bakırköy’de sahne alacak.

Akın Gülhan, iş yaşamı dışında sosyal yaşamında zaten hobi olarak yaptığı esprileri artık standup şekli ile ve tümü ile kazca olarak yapacak .

11 Nisan Cumartesi günü Yunus Emre salonunda başlayacak standup için konuşan Gülhan: Yaşama pozitiv bakmanın en iyi yolu hayata gülümsemektir. Gerçi yaşam şartları bizlere gülmeyi unutturuyor ama bu konuda  bölge insanı olarak bir farklılığımızın olduğunu düşünüyorum. Başkaları ile alay etmeyi ayıp sayan fakat kendilerini ti-ye  almayı seven biz lazların ve tüm dünya insanlarının gülmelerini istiyorum” dedi.

Zaten sunuculuk yaptığım çoğu etkinliklerde bir şekilde standup yaptığını, Bu sefer tüm bu duruşu toplayacağını,. zaten lazların normal bir olay için yanyana geldiğinde bile espri yapmadan duramadıklarını bildiğini ve memleket havasının kokacağı ve gelenleri eğlendireceği gösteriye herkesi davet ettiğini de sözlerine ilave etti.

Bildiğiniz gibi Akın Gülhan geçen yıl “ zuladan”adında bir şiir CD si çıkarmıştı.

akınsatandup-1-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.