Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MENÇUNA ETKİNLİĞE HAZIR

27 Mayıs Pazar günü 6.sı gerçekleştirilecek olan Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü etkinliğinin aksaksız bir şekilde yapılabilmesi için gereken hazırlıklar tamamlandı. Arhavi Kaymakamlığı, Arhavi Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, ve Turizm Derneği,Arhavim.net gibi  diğer sivil toplum örgütlerinin koordinasyonunda etkinliğin yapılacağı Çifteköprü ve Mençuna Şelalesi bölgesinde çevre düzenlemesi ve bakım onarım çalışmaları bitirilerek yürüyüşe hazır hale getirildi.

Özellikle şelalenin aktığı bölgede tamamıyla insan gücü ile yapılan çalışmalar sonucunda tahta köprü çalışması yapılarak, halkın rahatça geçişi sağlanmış olacak. Tırmanma parkuru olarak da adlandırılan güzergâhta ise yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları bitirildi. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yapılan organizasyonda, çöplerin toplanma yeri, şelale seyir bölümleri, turizm afişleri, bay ve bayan tuvaletler ve buralara su bağlantıları, uyarı ve yön levhaları ile etkinliğin sorunsuz geçmesi için çalışıldı.

Hafta sonu Pazar günü yapılacak olan yürüyüşe ilçe dışından da önemli katılımcıların yer alacağı biliniyor. Artvin Valisi  Necmettin Kalkan hafta sonunu Arhavi’ye ayırdı. Özellikle basının ilgisi dikkat çekiyor. Bölgesel ve ulusal basın, Mençuna  Şelalesi doğa yürüyüşünde yerini alacak. Pazar günü sabah 09:00 da Cumhuriyet Meydanında toplanılacak olan etkinliğin ilk etabında tarihi Çifteköprü’ye kadar olan bölümde minibüslerle gidilecek. Buradan etkinliğin odak noktası olan Mençuna Şelalesine kadar olan kısımda ise yaya olarak herkesçe doğa yürüyüşü şeklinde icra edilecek.


Paylas

About The Author

Comments are closed.