Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BİR MENÇUNA GEZİSİ BÖYLE GEÇTİ

Haberin videosu için tıklayın http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150185957159773&oid=384576962588&

Arhavi Belediyesince düzenlenen geleneksel Mençuna Gezisi olumsuz hava koşullarına rağmen yapıldı. Gezi, Çifte Köprü ayağına kadar araçlarla yapıldı. Burada yeni hizmete giren restorantın açılışından sonra araç trafiğine kapatılan yaklaşık 5 km lik yol yaya olarak yüründü. İkinci mola yeri Mençuna dinlenme tesisleri oldu. Birçok doğacı burada dinlenip zirve yapmaktan vazgeçti. Yaklaşık 400 kişi yarım saatlık tırmanıştan sona Mençuna Şelalesine ulaştı.

Arhavi Turizm Derneğinin dere geçişleri, tuvalet ve çöp kuyuları ile ilgili yaptığı çalışmalar kusursuzdu. Bu yıl Çankırı Üniversitesi oldukça kalabalık bir katılımla Mençuna’da idi. Ayrıca Trabzon ve Rize’den de bazı doğa kulüp ve derneklerinin bu geziye önem verdikleri görüldü.

 

Gezi, bazı milletvekili adaylarının ilgi alanı da olmaktan kurtulamadı.Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu’da geç vakitlerde geziye katıldı.

Gezi de dikkat çeken nokta ise HES lere karşı olan Arhavi halkının kurduğu platforma ait hes karşıtı pankartların Çifte Köprü bölümünde “ vali geliyor” diye yetkililerce indirilmesi idi. Oysa asılan pankartlar için gerekli izinler alınmıştı.

 

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response