Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA’DA MİTİNG ÖNCESİ OLAYLAR..

Haberin videosu için tıklayın: http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150192131009773&oid=384576962588

Hopa İlçesi’nde bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağı AK Parti mitinginden önce çıkan olaylarla ilçe savaş alanına döndü. Polisin biber gazı kullandığı olaylar sırasında bir emekli öğretmen kalp krizinden öldü, polisin ve AK Parti’nin araçları hasar gördü. Miting sırasında olaylar duruldu. Ancak Başbakan’ın mitingi sonrası bir grup yine AK Parti konvoyuna taşlı saldırıda bulundu. Bu sırada başına taş isabet eden bir koruma polisi seçim otobüsünden düşerek ağır yaralandı, güvenlik güçleri de havaya uyarı ateşi açtı.

Sabah saatlerinde mitingin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na hakim bir binaya büyük boy CHP bayrağı, yanındaki binaya da ’AKP Hopa’dan defol! Gençlik Muhalefeti’ yazılı pankart asan grup, mitingin yapılacağı meydana inip eğlenmeye başladı.

 

O sırada, Cumhuriyet Meydanı üzerinde 3 helikopter alçaktan uçtu.

Gruptakilerin buna tepki için ’yuh’ çekip, HES’leri protesto için de ’Su haktır, satılamaz’ pankartı açınca polis müdahale etti. Protestocu grupta bulunan bazı kişiler kaldırım taşlarını sökerek polise atarken, polis tazyikli su ve biber gazı kullandı ve ilçe bir anda savaş alanına döndü. Göstericilerden ve polislerden yaralananlarla, biber gazından etkilenen çok sayıda kişiye ambulanslarda ve hastanede tıbbi müdahalede bulunuldu.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response