Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MOBESE KAMERA SİSTEMİ ARHAVİ’DE DEVREYE GİRDİ

Arhavi’de bir süredir projesi yapılan MOBESE kamera sistemi devreye girdi. Arhavi Emniyet Müdürlüğü’nün girişimleriyle ilçe genelinde belirlenen noktalara 5’i hareketli ve optik zoomlu olmak üzere toplam 18 kamera yerleştirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, MOBESE kamera sistemi ile izleme, denetim ve kontrol teknolojisini almak için yapılan çalışmaların tamamlandığı belirtildi. Devreye giren kamera sistemi sayesinde ilçenin kontrol altına alınması, güvenliği ve takibi sağlanmış olacak. Ayrıca güvenlik hizmetlerinde verimlilik artacak, adli soruşturmalarda ihtiyaç duyulabilecek kanuni deliller üretilecek.

Hareketli ve zoom özellikli kameraların yanında sabit kameraların da son teknoloji ve HD özellikli olduğuna değinen yetkililer; Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ile çalıntı, kaçak, hacizli ve terör amaçlı kullanılan şüpheli araçların tespitinin yapılacağının altını çizdi. Ayrıca kurulan MOBESE kamera sistemi aracılığıyla trafik ışık ihlali ve hatalı parkların da kontrol edilebileceğini kaydedildi.

Haber: Hayati Akbaş

arhavimobese-1-a

arhavimobese-2-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.