Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MUSA ULUTAŞ’I BİNLERCE KİŞİ UĞURLADI..

Arhavi eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş’ın geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetmesi ardından bugün Arhavi Merkez Eski Camiinde cenaze töreni vardı.

Ulutaş için ilk tören 9 yıl görev yaptığı Arhavi Belediyesi önunde yapıldı. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu ve Milletvekili Uğur Bayraktutan burada yaptıkları kısa
konuşmalarda Musa Ulutaş’î kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarınıifade etti.

Musa Ulutaş’ın cenazesi daha sonra uzun süre İlçe Başkanlığı yaptığı Arhavi CHP İlçe Başkanlığı önüne getirildi.  Burada  Ulutaşın siyasi yaşantısı ile ilgili övgü dolu konuşmalar yapılarak, Türkiye’nin, Artvin’in ve Arhavi’nin önemli bir değerini kaybetmenin üzüntüsünün yaşandığı dile getirildi.

Musa Ulutaş’ın cenazesi daha sonra Merkez Camiine getirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da çelenk gönderdiği törene Artvin Milletvekilleri Uğur Bayraktutan, İsrafil Kışla eski milletvekilleri Metin Arifağaoğlu ve Yüksel Çorbacıoğlu,  CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, CHP İlçe başkanları, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye
Başkanı Ergül Akçiçek, Volkan Canalioğlu ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Cenaze törenine il dışından çok sayıda tanınmış sima katılırken, iş dünyasından da katılım oldukça fazla idi. NUROL yöneticileri de cenaze törenine katıldılar.Törene diğer siyasi partilerin İl ve İlçe başkanlarının da katılımı gözlerden kaçmadı.

Musa Ulutaş’ın tüm sevenleri cenaze namazında haklarını helal ederken dostlarının gözyaşları dökmesi de gözlerden kaçmadı.

Musa Ulutaş’ın cenazesi kılınan cenaze namazı ardından Musazade Mahallesinde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.
Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.