Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“NERO HAYVAN BAKIM EVİ” AÇILIŞI YAPILDI..

Rekare 07 Kasım 2020 Haberler “NERO HAYVAN BAKIM EVİ” AÇILIŞI YAPILDI.. için yorumlar kapalı

Yaz aylarında inşaatına başlanan “Arhavi Nero Hayvan Bakım Evi”  açılışı yapılarak sokak hayvanları için hizmet vermeye başladı.

Havanın yağışlı olması ve yaşanan sağlık koşullarına rağmen açılışın bir hayli ilgi çektiği günde Artvin merkez ve çevre ilçe belediye başkanları ve sanatçılar da yoğun ilgi gösterdiler.

Açılış töreninin sunuculuğunu Belediye Personel Şirket Genel Müdürü Engin Erkan yaptı.

Erkan, hayvan bakımevinin aslında seçim öncesi vaatlerinden biri olduğunu fakat öncelikli bir proje olmadığını belirtip “ Bizler Gamze Topuz kardeşimizle eğer karşılaşmasaydık bu güzel hizmeti maalesef bu kadar erken veremeyecektik. Huzurlarınızda hemşehrimiz oyuncu Gamze Topuz başta olmak üzere katkıda bulunan tüm sanatçı dostlarımıza çok teşekkür ederiz.” dedi.

Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ise yapılan çalışmaların mali portresini çizerek kendilerine katkıda bulunan herkese ve özellikle adını verdikleri “Nero” adlı kurt köpeğinin sahipleri Deniz ve Can Özula çiftine minnet duygularını ifade etti.

Nero Hayvan Bakım Evinin kurulmasında bir hayli emeği olan ve fiiliyatta böyle bir hizmetin verilmesine vesile olan oyuncu Gamze Topuz ise kendisinin anne tarafı zaten Arhavi’li olduğunu belirtip “ yaklaşık 1,5-2 yıldır Arhavi’deki sokak hayvanlarının yaşamları ve sorunlarını çözücü lokal katkılarda bulunuyordum fakat bunun bir çözüm olmadığını düşünüp bir proje ile belediye başkanımızın karşısına çıktım. Sağ olsunlar onların büyük destek ve katkıları ve İstanbul ayağında sanatçı arkadaşlarım bana yardımları ile bu olayı nihayet gerçekleştirebildik. Herkese çok teşekkür ederim. Ben sadece projeyi taşıdım” dedi.

Açılışa Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ve CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber in yanında İstanbul’ dan gelen Opera Sanatçısı Gazeteci – Yazar Güvenç Dağüstün ve bazı oyuncular da katıldılar.

Gelen konuklar arasında Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber ve Opera Sanatçısı Gazeteci ve Yazar Güvenç Dağüstün de birer konuşma yaptılar.

Hayvan bakım evine  kaybettikleri köpekleri “ Nero” nun  adının verilmesinden dolayı bir nebze mutlu olduklarını belirten Deniz ve Can Özula çifti ise duygulu anlar yaşadılar..

Hizmete giren köpek bakımevi 150 köpeğin barınma ihtiyacının yanında sağlık hizmeti almasını da sağlıyor.


Paylas

About The Author

Comments are closed.