Friday 19th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

NİCE YILLARA FINDIKLI BELEDİYESİ KADIN KOROSU..

Rekare 22 Haziran 2024 Haberler NİCE YILLARA FINDIKLI BELEDİYESİ KADIN KOROSU.. için yorumlar kapalı

Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu kuruluşunun 5. yılını kutladı. Turan Bulak Gösteri Merkezinde yapılan kutlamalar 18.00 da kokteyl ile başladı. Gösteri merkezi önünde yapılan kısa açıklamalar ardından saat 19.00 da salon bölümüne geçildi. Yoğun ilgi gören kutlamalarda çoğu izleyiciler programı ayakta izlemek zorunda kaldılar.

Sunumunu Kübra Aksoy!un yaptığı gecede konuk Boğaziçi Caz Korosu şefi Masis Aram Gözbek ile bir söyleşi gerçekleştirildi. Oldukça samimi geçen söyleşide konuklardan da gelen sorular yanıtlandı. Ulusal ve de uluslararası bir çok ödüllerin sahibi olan Gözbek, Fındıklı Belediyesi Kadın Korosunun önemli bir misyon üstlendiğini ve her konuda desteklerinin süreceğini söyledi.

Söyleşi öncesi bir konuşma yapan Yasemin Sarı Bakır ise duygulu anlar yaşattı. Bu topluluğun oluşumunda çoğu arkadaşların nota bile bilmediklerini fakat bu aşamada her birinin müzik konusunda gerekli eğitimi aldıklarını, kendilerini eğittiklerini ve geliştirdiklerini belirterek özellikle şef Serdar Albayrağın emeklerinin çok olduğunu ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’na minnet ve şükranlarını arz etti.

Daha sonra sanatçı Orhan Avcı dan bir çello dinletisi gerçekleşti.

Ardından Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu sahne aldı ..İlk dört eserde şefliği Masis Aram Gözbek yaptı. Daha sonra sahneye şef Serdar Albayrak çıktı. Albayrak, Masis Aram Gözbek’i Fındıklı’da ağırlamaktan çok mutlu olduğunu belirterek kendilerine teşekkür etti.

Program sonunda ise Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, kısa teşekkür konuşmasının ardından konuklara günün anısına plaket sunumu yaptı.
Paylas

About The Author

Comments are closed.