Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ORMAN HAFTASI KUTLANDI

     Arhavi Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ilçedeki okullarda başlatılan Fidan Dikiminde ilgi odağı Kavak Köyünde bulunan Nuri Özaltın İlköğretim Okulu oldu.

     Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Arhavi Belediye Başkan vekili Namık Köseoğlu, İl Genel Meclisi üyesi Erkan Özyazıcı, Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kâhya, Orman İşletme Müdürü Metin Kaya, İlçe Emniyet müdürü Şener Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, okul ve kurum müdürleri, öğrenciler, öğrenci velileri ve vatandaşlarda toplantıya katıldılar.

 

     Buradaki etkinlikler saygı duruşu yapılması ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Öğrenciler günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıp orman konulu şiirler okudular ve ardından mini skeçler, ront gösterileri yaptılar.

     Arhavi Orman İşletme Müdürü Metin Kaya ve beraberindeki ormancılar tarafından okulda bulunan öğrencilere Orman Haftası ile ilgili bilgiler verildi ve broşürler dağıtıldı.

     Buradaki etkinlikler kapsamında okul idaresi tarafından tespit edilen arazi üzerinde törene katılanlar, Ormancılar ve öğrenciler birlikte fidan diktiler. Orman haftası etkinlikleri konuklara yöresel yemek ikramları ile sona erdi.


Paylas

About The Author

Leave A Response