Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“ÖZGÜRLÜK VE AŞK İÇİN EL ELE”

 

Hayde, Horona ..

Özgürlük ve Aşk için el ele verip, dünyanın dört bir yanında horon’a duracağız. Bu yıl 7.’sı düzenlenecek olan “Dünya Horon Günü” için geri sayım başladı. Dünyanın çeşitli bölgelerinde aynı gün, aynı saatte tek yürek olmaya davet ediyoruz.

Arhavi’de bu etkinliği gönüllüler olarak “Çkuni Berepe” derneği düzenliyor.. 20 Mayıs 2012 Pazar günü saat 15.00 da Arhavi Gösteri Merkezinde buluşuyoruz…

 

Her yıl, Mayıs ayının üçüncü haftası Pazar günü geleneksel olarak kutlanan “Dünya Horon Günü” ilk olarak Kazım Koyuncu’nun da katılımıyla 2005 yılında düzenlenmişti. Hiçbir gelir kaygısı olmadan, dili, dini, rengi ne olursa olsun, her kesimden, her görüşten, belki de birbiriyle hiçbir zaman bir araya gelemeyecek insanları “el ele” tutuşturmak amacıyla yola çıkan KazimKoyuncu.Com’un bu aktivitesi tamamen gönüllülerin çabalarıyla gerçekleştiriliyor.

Dünya Horon Günü, belirli bir etkinlik programı barındırmıyor. Organizasyonun belirlenmiş tek programı, dünyanın çeşitli şehirlerinde aynı gün aynı saatte hep birlikte horona durmak. Tamamen ücretsiz olan etkinlik, hiçbir vakıf, kurum, kuruluşdan yardım almadan, sponsor kullanmadan, bu amaca inanan gönüllülerin çabalarıyla gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de doğup, zaman içinde gönüllülerin çabasıyla dünyanın çeşitli ülkelerinde de yapılmaya başlanan organizasyonun hedefi, etkinliği gelenekselleştirmek.


Paylas

About The Author

Comments are closed.