Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK SALDIRILAR HOPA DEVLET HASTANESİ ÇALIŞANLARINCA PROTESTO EDİLDİ..

Rekare 07 Temmuz 2022 Haberler SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK SALDIRILAR HOPA DEVLET HASTANESİ ÇALIŞANLARINCA PROTESTO EDİLDİ.. için yorumlar kapalı

Konya’da kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından sağlık emekçileri acil servis dışında hizmet vermeyi durdular.

Bu nedenle Hopa Devlet hastanesi önünde toplanan sağlık emekçileri bir basın açıklaması yaptılar, ölen arkadaşları için saygı duruşunda bulundular.

Yapılan açıklama şöyle;

“Dün Konya’da canice bir saldırı yapılmış, Konya Şehir Hastanesinde görevli uzman doktor Ekrem Karakaya’ya görevi başında güvenlik zaafı nedeni ile uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir.Şehit doktorumuzun acısı9 yüreğimizi yakmış,tüm sağlık camiasını derinden yaralamıştır.

Böylesi korkunç olayların yaşanması yaptırımların ne kadar ağır olması gerektiğini, tedbirlerin en üst seviyede alınması gerektiğini göstermiştir.

Sağlıkta şiddete verilen cezayı artıran ve bu suçu kategorik suç olarak tanımlayan düzenleme hayata geçmiştir.

Sağlıkta şiddetin kanlı bir vahşet olarak kendini gösterdiği bu olay hiçbir silah veya suç aletinin bu kurumların bahçesine bile alınmaması düşünülmelidir.

Can güvenliği olmadan sağlık hizmetlerinin yürütülemeyeceği açıktır.Sağlık çalışanları şiddet sarmalından bir an önce kurtulmaktır.

Hastaları hayatta tutmaya çalışırken kendi hayatını kaybetme endişesi yaşamalarına sağlık çalışanlarının tahammül edecek sabrı kalmamıştır.

Bu nedenle birkez daha vurguluyoruz.

Sağlıkta şiddet basit bir mesele değildir. Mutlaka çözüm üretilmesi gereken temel bir sorundur.

Şiddet kanlı cinayetlere dönüşmektedir.Bu mesele sadece sağlık camiasının değil tüm halkımızın meselesidir. Bu cinayet bu katliam sözün bittiği yerdir.

Artık herkes bu konuda üstüne düşeni yapmak zorundadır.

Sözlerimize son verirken merhum doktorumuza Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve tüm sağlık çalışanlarına sabırlar diliyoruz.”


Paylas

About The Author

Comments are closed.