Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SAMSARA GURUBU FESTİVALDE GELİYOR

     2008 yılında bir araya gelen Samsara-İstanbul grubu çalışmalarına sokak müziğiyaparak başlamıştır.Başlangıçta Volkan Uzunhasanoğlu (gitar-vokal), Burcu Uzunhasanoğlu (yan flüt- klarnet-vokal), Özge Ünkap (santur-vokal), Adem Temiz (akordeon) ve Özden Terzi (perküsyon) oluşan Samsara İstanbul grubu gün geçtikçe farklı müzikal arayışlar içine girerek müzik skalasını genişletmek istemiş ve bu amaçla gruba yeni sesler katmıştır. Grup, yeni üyelerin katılımıyla, (Üner Demir- keman, Çağatay Kemal Tok- bas gitar, Semih Gönder- davul, Begüm Uğur Boyancı- vokal) farklı kültürlere ait halk ezgilerini daha zengin bir şekilde seslendirme imkânı bulmuştur.

     Arhavi Kavak Köyünden Volkan ve Burcu Uzunhasanoğlu kardeşlerin kurduğu bu gurup 6-7-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivalinde İspanya’dan Balkanlar’a, Trakya’dan Karadenize kadar uzanan geniş bir coğrafyanın ezgilerini kendi yorumuyla seslendirecekler.

      Ülkeler arasındaki sınırların, müziğin birleştirici gücüyle aşılabileceğine inanarak yola çıkmış Samsara İstanbul grubu ile keyifli dakikalar geçirmeye hazır olun..


Paylas

About The Author

Leave A Response