Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SAMSUN-SARP DEMİRYOLUNU GÜNDEME TAŞIDILAR..

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (Ardeşen TSO) Başkanı İsmail Kuyumcu, Samsun-Sarp Demiryolu Projesinin Bölge Turizmi ve Ticareti açısından çok önemli olduğunu ve bu yüzden çok önemsediklerini söyledi.

Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, Bölge Turizmi ve Ticaretinin gelişimi, değişimi ve yükselişi için ulaşım araçlarının önemine dikkat çekerek, “Rize-Artvin Bölgesine Hhzmet edecek olan Havaalanının 29 Ekim 2020’de açılması planlanmaktadır. Bunu Bölge halkı olarak birlik ve beraberlik içerisinde talep ederek, elde etmeyi başardık.

Havaalanının konusu gündeme getirildiği dönemde herkesin ve her kesimin büyük desteğini almıştı. Şimdi önümüzdeki en önemli konulardan birisi de Samsun-Sarp Demiryolu Projesi. Bu projenin de hayata geçmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Hem Havaalanı, hem de Demiryolu ağıyla Doğu Karadeniz Turizmi ve Ticaretine sınıf atlatabiliriz. O açıdan aynı birlik ve beraberliği bu konu üzerinde de sağlamamız gerekmektedir.” dedi.

Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu ayrıca, Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları ile bu konu hakkında önemli Enerji harcadıklarını ifade ederek, “Müşterek toplantılarımızda bu konuyu enine boyuna konuşuyor, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber : Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.