Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SARP GÜMRÜĞÜNDEKİ TIR KUYRUĞU ARHAVİ FENER ALANINA KADAR ULAŞTI..

Sarp Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulunan Artvin Valisi Muhterem İnce, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kafkas ülkelerine açılan Sarp Sınır Kapısı’nda güvenlik tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.

Vali İnce ile beraberindeki İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün’ü, Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ile gümrük yetkilileri karşıladı.

Darbe girişiminin ardından güvenlik tedbirleri artırılan gümrük sahasını yerinde denetleyen Vali İnce, kapının işleyişi hakkında Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk’ten bilgi aldı.

Bir süre gümrük sahasında incelemelerde bulunan Vali İnce burada yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimin ardından Kafkas ülkelerine açılan Sarp Sınır Kapısı’nda güvenlik tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.

Sınır kapısında gerekli her türlü tedbirleri aldıklarını belirten Vali İnce,“Gümrük sahasında görev yapan personel sayısını artırdık. Ayrıca sahada görev yapan tüm personelimizin iş ve işlemlerini kolaylaştıracak ekipman anlamında gerekli takviyeler yapıldı. Sınır kapımızda yaşanabilecek her türlü illegal geçişlere karşı gerekli olan bütün tedbirlerimizi aldık” dedi.

Sınır kapısında yolcu ve araç trafiğinde zaman zaman yoğunluk yaşandığını kaydeden Vali İnce, “ Ülkemiz bir zor süreçten geçiyor. Ülkemize giriş ve çıkışlarda güvenlik önlemleri kapsamında zaman zaman uzun süren beklemeler yaşanmaktadır. Bu yüzden vatandaşlarımızın anlayışından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan Sarp Sınır Kapısı’nda alınan yoğun güvenlik önlemleri kapsamında Gürcistan’a kaçmaya çalışan 2 yarbay ile 1 hakim yakalanmıştı.

1 (1)

IMG_1298


Paylas

About The Author

Comments are closed.