Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SARP SINIR KAPISI IŞIKLANDIRILDI..

Yıllık ortalama 6,5 milyon yolcuya hizmet veren, Gürcistan ve diğer Kafkas ülkelerine açılan, ülkemizde en yoğun yolcu geçişinin yapıldığı kara sınır kapısı niteliğini taşıyan Sarp Sınır Kapısının aydınlatma çalışmaları Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Artvin İl Müdürlüğü tarafından tamamlandı.

Sarp sınır kapısı girişindeki kara yolundaki aydınlatma ihtiyacı, Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un ve Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar’ın destekleriyle Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol ile giderildi. Sarp sınır kapısı girişinde bulunan yolcu giriş çıkışının yoğun olarak yaşandığı bölgede aydınlatma ihtiyacının giderilmesi için yapılan çalışmalar tamamlanarak aydınlatma şebekesi hizmete açıldı.

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, Artvin ili ve ilçelerinde elektrik şebekesindeki hizmet kalitesinin yükseltilmesi temelinde yatırım programları kapsamında hazırlanan projelerle şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke ve aydınlatma projeleri çalışmalarına hız kesmeden devam edileceğinin altını çizdi.

Tüketiciler; Arıza Bakım-Onarım, Aydınlatma, Enerji Açma ve Kesme, Yatırım Çalışmaları, Enerji Müsaadesi, Sayaç Okuma ve Değiştirme, Kayıp Kaçak Mücadelesi gibi konuların yanı sıra tüm talep, öneri ve şikayetlerini 7/24 kesintisiz hizmet veren 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi’ne iletebiliyor.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.