Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SARP SINIR KAPISINDA İNSAN KAÇAKÇILIĞI ..

Rekare 29 Mayıs 2020 Haberler SARP SINIR KAPISINDA İNSAN KAÇAKÇILIĞI .. için yorumlar kapalı

Sarp Sınır Kapısında bir tırın çekicisi ile rüzgârlığının arasına saklanmış vaziyette bir kişi yakalandı.

Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada, Türkiye’ye giriş yapmak üzere Sarp Gümrük Sahasına gelen ve standart depo mazot kontrol noktasında bulunan, M.K sevk ve idaresindeki 81 ABC 477 plakalı araçta, kamera sistemlerinin rutin saha kontrolü sırasında aracın çekici ile rüzgârlık kısmına gizlenmiş vaziyette bir şahıs tespit edildi. Söz konusu tespit edilen şahıs ekiplerce gizlendiği yerden çıkartılarak gerekli işlemler yapılmak üzere müdürlük hizmet binasına getirildi.

Kaçak yollarla ülkeye girmeye çalışan kişinin B.Ç (39) olduğu tespit edildi. B.Ç’nin Sarp Emniyet Kara Hudut Emniyet Şube Müdürlüğü tarafından yapılan UYAP/TAHDİT sorgulamasında UYAP aranıyor kaydı olmadığı ancak Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yurt dışına çıkış yasağı olduğu tespit edildi.

Konuyla ilgili olarak Hopa Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda şahıslar hakkında Pasaport Kanununa Muhalefet ve Göçmen Kaçakçılığı suçlarından adli işlem başlatıldı.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.