Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“SELAM SÖYLE GİTTİĞİN YERDEKİ GÜZEL İNSANLARA “

chparhavi-berkin-2

Berkin Elvan’ın ölümü nedeni ile Arhavi CHP Gençlik Kolları üyeleri ve parti yöneticileri Cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında eski  Artvin CHP milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu’da bulundu. Çorbacıoğlu kısa yaptığı konuşmasını Belkin Elvan için okuduğu bir şiirle bitirdi.CHP Arhavi Gençlik Kolları adına yapılan basın açıklaması  aynen şöyle;

“14 yaşında bir çocuk. Tek suçu ise ekmek almaya gitmek. Bundan 269 gün önce, yani 16 Haziran günü Berkin Elvan, evinden ekmek almaya gittiği sırada başına isabet eden gaz kapsülü ile yaralandı. Aylarca yoğun bakımda kalan Berkin 15. Yaşına o soğuk hastane odasında henüz girmişti.

Kaybettiklerimiz ilk değildi. Daha önce de, Haziran Direnişi sırasında Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım ve Hasan Ferit Gedik’i yitirmiştik. Dün sabah umudun çocuğu Berkin Elvan yaşama gözlerini yumdu. Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, hastane önünde yaptığı açıklamada “Benim oğlumu Allah almadı. Benim oğlumu Recep Tayyip Erdoğan aldı” dedi.

Polis, hastane önünde bekleyenlere ise gaz bombasıyla saldırdı. Şüphesiz ki Berkin’in ölümünden polis kadar “Polisimiz destan yazdı!” ve “Polise saldırı emrini ben verdim!” diyen Recep Tayyip Erdoğan da sorumludur. 12 yıl boyunca ülkede adeta bir terör havası estiren, kendi halkına zulmeden, bütün muhalif hareketleri sindirmeye çalışan AKP hükümeti; kendi çocukları paraları ‘sıfırlarken’ halkın çocuklarına ise ölüm saçıyor. Bunca olan yolsuzluklardan, katliamlardan sonra hala çıkıp pişkince insanlara “Lafa değil icraate bakarım” sloganıyla oy istemesi ise bu hükümetin ne kadar gaddarlaşabileceğini, yüzsüzleşebileceğini gösteriyor.

Halkın kabusu haline gelen AKP hükümeti çoktan miyadını doldurmuştur. 12 Yıl boyunca yapılan icraatlerin halka zulüm yağdırmak, paraları sıfırlamak olduğu da artık halkın gözünden kaçmayan bir gerçek. Burada bizlere düşen “ bu icraatları” daha fazla kişiye duyurmak ve geziden aldığımız o ruhla direnişi halkın dört bir yanına yaymak. Berkin, Gezi Direnişi ailesinin en küçüğüydü. O, yiğit gençlerin kardeşi olarak, küçük bedeniyle, halklarımızın sevgisi ve desteğiyle 269 gün direndi, ancak ölüm bizi ondan ayırdı. Şüphesiz ki 14 yaşındaki bir çocuğun 269 gün verdiği mücadele bize direniş yolunda ışık tutuyor.

Küçük bedeninde büyük bir kavgayı onurluca taşıdın ant olsun sana Berkin gözün arkada kalmayacak. Uğurlar olsun Berkin, selam söyle gittiğin yerdeki güzel insanlara.”


Paylas

About The Author

Comments are closed.