Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SKİDAS 1 MAYİSİ.. ( YAŞASIN 1 MAYIS)

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü Arhavi’den de katılan siyasi parti ve sivil toplum örgütü üyeleri ile  Fındıklı’da kutlandı.

Kutlamalara; CHP, EMEP ÖDP, ESP Fındıklı ilçe başkanlıkları, KESK’e bağlı Eğitim-Sen Rize ve Fındıklı temsilciliği,Tüm-Köy Sen, Fındıklı Halkevleri, Fındıklı Derelerini Koruma Platformu, Tek-Gıda iş sendikası, Halkların Demokratik Kongresi, Çifti Sendikaları Konfederasyonu, DİSK’e bağlı Genel -İş sendikası, KESK’e Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası destek verdi.

Tahiroğlu köprüsü önünde toplanan katılımcılar,kortej oluşturarak Cumhuriyet caddesinde çeşitli sloganlar atarak yürüyüş yaptılar. “Her yer Taksim, her yer direniş, yaşasın 1 Mayıs”, “İş, barış, özgürlük.” Suyuna onuruna sahip çık.” “Derler özgürdür özgür akacak.” sloganlarını atıldı. Daha sonra terminal alanında toplan gurup kutlamalara burada devam etti.

CHP adına konuşma yapan Mustafa Şentürk, 1 Mayıs’ın mücadele günü olduğunu belirterek, ” Bir şeyi çok iyi vurgulamak istiyorum. Derli toplu ve örgütlü olmakla bütün haklar elde edilir. Yoksa bizi sürekli olarak ezerler, sömürürler. Demokrasi de örgütlü olmaktan geçer. Demokrasinin yoğun olduğu yerler işçi sınıfının olduğu yerlerdir. Bugün bakıyoruz sularımız ellimizden alınmaya çalışılıyor. Çayımız, fındığımız değersizleştiriliyor. Bu neden ortaya çıkıyor? Örgütlü olmadığımız için. Her alanda örgütlü olmamız şart.”dedi.

ÖDP adına konuşan Ertan Özyıldız ise, 1 Mayıs isçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü olduğunu belirterek, “Bu gün bizim için her zaman anlamlı bir gündür. 1 Mayıs 1977’de Taksim’de yitirdiğimiz 36 insanı anmak için, onların yarım kalan sevinçlerini tamamlamak için bu alanlara toplanıyoruz.”dedi.

1mayısfındıklı-1-a

1mayısfındıklı-2-a

1mayısfındıklı-4-a

Haber kaynak: Fındıklı Haber


Paylas

About The Author

Comments are closed.