Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SÜPERKOÇİ , KURTULUŞ GÜNÜ 100. YIL DÖNÜMÜNDE 100 KM KOŞTU..

Yaşı 68’e gelmiş,bazen itilip kakılmış, bazen yalnız kalmış, bazen de üzülmüş ama, asla yılmamış. Güzel Arhavimize olan sevdası asla bitmemiş, bitmek ne kelime, bu sevda bilakis artmaya devam etmiş. Ve her zaman olduğu gibi bu yıl da Arhavimiz için müthiş bir proje hazırlamış.

Zafer Şahin kardeşimizin hazırladığı 100. kurtuluş yıl dönümüne yakışır müthiş proje ise; Rizenin İyidere ilçesinden başladı ve bugün ilçe tören alanında sona erdi.

Koşmaya İyidere’den 10 mart Cumartesi günü başlayan Şahin, 11 mart günü koşmaya devam edip, bu büyük kurtuluş koşusunu, 12 martta Arhavi’ de sonlandırdı.

100 kilometre, dile kolay. Göğsünde “ARHAVİ” yazılı forması ile beraber,bu güne kadar olduğu gibi,ekmeğini yiyip, suyunu içtiği güzeller güzeli memleketine hizmet etmeye devam edecek.

Zafer Şahin 12 mart günü sabahleyin 09.00 sularında, Arhavi kaymakamlığı ve belediyemizin hazırlamış olduğu bir kortejle, Rize-Artvin il sınırında karşılandı ve kurtuluş törenlerinin başlayacağı Arhavideki tören alanına kadar kendisine eşlik edildi.

Hiç bir karşılık beklemeden, kimseye yük olmadan memleketimize yaptığı bu tanıtım, bu güzel katkı için ona alkışlarla, avuçlarımız patlayana kadar alkışlarımızla destek veriyoruz.

Bir daha nerede bulacağız böyle güzel bir insanı.

Bir daha nerede bulacağız böyle bir Süperkoçi ZAFER ŞAHİN’i…


Paylas

About The Author

Comments are closed.