Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TİYATRO SALONU OLMAYAN İLÇEDE “TİYATRO FESTİVALİ”

Rekare 17 Ekim 2023 Haberler TİYATRO SALONU OLMAYAN İLÇEDE “TİYATRO FESTİVALİ” için yorumlar kapalı

Borçka Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Gençlik Tiyatroları Tiyatro Festivali, 22-28 Ekim tarihleri arası gerçekleşecek.

Artvin’in Borçka ilçesi bir kez daha tiyatroya doymaya hazırlanıyor. Bir tiyatro salonu bile olmayan ilçede oyunlar sahnelenecek, atölyeler ve söyleşiler yapılacak. Borçka Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Festivali’nin ikincisinde merkezinden ilçenin uzak köşelerine tiyatro esintileri hissedilecek.

22 Ekim Pazar günü saat 13.00’te “Tiyatro Yürüyüşü” ile başlayacak olan festivalin ilk etkinliği Süreyya Karacabey’in “Tiyatro bir ihtiyaç mıdır?” başlıklı söyleşisi olacak. Karacabey, festival süresince yazarlık atölyeleri de gerçekleştirecek. Ayrıca Zinnure Türe, Zerrin Yanıkkaya ve Samet Serkan Ünaldı da hikaye anlatıcılığı ve doğaçlama atölyeleri düzenleyecek.

SAHNE YOKSA, HER YER SAHNE!

2. Gençlik Tiyatroları Tiyatro Festivali (2)

BGST Tiyatro, Evinde Tiyatro, Tiyatro Hemhal, Tiyatro Bereze, Kumbaracı 50, Primat Atölye, Artalan Kolektif, Atta Festival, Çek Sanat, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu, Olası İşler, Assitej Genç Sahne ve Düşler Tiyatrosu Derneği festivalde sahne alacak topluluklar arasında yer alıyor.

Bir tiyatro salonu olmayan ilçenin tiyatro festivalinde, yüksek okullar, ilkokullar ve kreşlerin yanı sıra, konferans salonları ve kooperatifler tiyatro sahnesine dönüşecek. İlçe merkezinin dört bir yanına yayılacak etkinliklerle çocuklara, gençlere ve yetişkinler tiyatro ile buluşacak. Sanatsal bir yenilenmeye, kültürel bir uyanışa vesile olması arzu edilen 2. Tiyatro Festivali programına her an sürpriz isimler ve oyunlar da eklenebilir.

ERCAN ORHAN: SANATIN RİTMİNİ DUYURMAK İSTEDİK

2. Gençlik Tiyatroları Tiyatro Festivali (3)

Jimnastiğin Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, bu yıl ikinci kez düzenlenen Tiyatro Festivali hakkında şunları söylüyor: “Salonumuz olmamasına ve olanaklarımız kısıtlı olmasına rağmen, Borçka’nın kalbinde sanatın ritmini duyurmak istedik. Tiyatronun, kültürün ve sanatın her köşede olması gerektiğine inanıyoruz. Bu festivalle, hemşerilerimizin sanatla iç içe geçmesini, tiyatronun büyülü dünyasını keşfetmesini amaçlıyoruz.”

Haber: Sami Özçelik


Paylas

About The Author

Comments are closed.