Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TMMOB ÜYELERİ ARTVİN’DEN YÜRÜYÜŞ BAŞLATTILAR..

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, geçtiğimiz günlerde hazırlanan ve TMMOB’yi etkisizleştirme yönelik gerçekleştirildiğini düşündükleri yasa tasarısına karşı birçok ilde yürüyüşe geçti. Yürüyüş kolları Ankara’da bir araya gelecek ve 14 Şubat’ta Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirilecek.

Yürüyüşlerden biride Artvin’den başladı. Artvin çok katılı otopark önünde başlayan yürüyüşe CHP, Halk Evleri, ADD, Birleşik Haziran Hareketi, TMMOB genel Merkez yönetim kurlu üyeleri ve çok sayıda mühendisler destek verdiler. TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Genel Sekreteri Hakan Yavuz yürüyüş öncesi açıklamalarda bulundu.
Yavuz yaptığı açıklamada; “Ülkemiz AKP iktidarında gün geçtikçe daha derin bir karanlığın içine sürükleniyor. Emekçilerin hak ve kazanımlarına, halkın birikimlerine el koyan sömürü ve rant eksenli bir yıkım yaratılırken, bu yıkımın karşısında duran tüm engeller devlet içinde tekelleşmiş iktidar eliyle ortadan kaldırılmak isteniyor.”dedi.

Daha sonra Hopa’ya uğrayan TMMOB yürüyüş kolu saat 14.00’de Fındıklı Meydanında Fındıklılar tarafından karşılandı.

Eyleme destek veren sivil toplum kurumları adına bir konuşma yapan Kamil Ustabaş “ AKP iktidarının okullara, hastanelere, yaşam alanlarımıza saldırdığını belirterek, direnmekten başka çaremiz kalmadı” dedi.Metin Lokumcu’nun hayatını kaybettiği noktaya karanfiller bırakıldıktan sonra, araçlara binilecek noktaya kadar AKP aleyhine sloganlar atılarak yüründü

Gurup daha sonra da Rize’nin Fındıklı ilçesine geçti.Derelerin Kardeşliği Platformu tarafından karşılanan yürüyüşçüler basın açıklamasını yapacakları noktaya kadar sloganlar atarak yürüdüler..

Burada da TMMOB adına Ercüment Çervatoğlu ,Derelerin Kardeşliği Platformu ve Fındıklı Dereleri Koruma Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Avni Ertaş birer konuşma yaptılar.

tmmobhopa-2

tmmobhopa-3

tmmobhopa-4

tmmobhopa-5

tmmobhopa-1


Paylas

About The Author

Comments are closed.