Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ TSM KOROSU MORAL BULDU

Dokuz yıl önce kurulan Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu şu günlerde yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Mayıs ayının sonun da düşünülen konser öncesi koro kendi elamanları arasında da moral gecesi yapmaktan geri kalmıyor.

Özay Düğün Salonunda yapılan gecede bir konuşma yapan eğitimci Mehmet Remzi Öncel,” İnsan sosyal bir canlıdır, Bu nedenle bu tür faaliyetlerin yapılması bizi hayata bağlayan en önemli unsurlardan biridir” diyerek, “Bazen insanlar güzel şeyleri yapmayı aklına koyarlar fakat olayı işlevsel hale getirmek içinde bir sürü fiziki alt yapıya ihtiyaç duyarlar. Bizim topluluğumuz bu konuda Arhavi’nin en şanslı topluluklarından biri. Çünkü ilçenin en güzel mekanında, yaz – kış demeden çalışma fırsatı buluyoruz. Bu sebeple başta bu topluluğun oluşmasında emeği geçen ve sonrasında hiçbir maddi karşılığını almadan bizlere bu ortamı sağlayan Dr sayın Mustafa Özgül beye huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum ve topluluk adına naçizane bir hediye vermek istiyoruz” dedi.

 

Söz alan Dr Mustafa Özgül kendisinin bu tür övgülere alışık olmadığını ve dolayısı ile çok duygulandığını belirterek, sizler için, Arhavi’de farklı sosyal faaliyetler de bulunan herkes için yapabileceğim her türlü yardıma hazır olduğunu belirterek topluluğa teşekkür etti.


 


Paylas

About The Author

Leave A Response