Friday 19th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CANDEMİR’DEN YANILSAMA / YANILGI

 

     

      Sanal ortamın sanatta kusursuz bir şekilde illüzyon yarattığını, imgelerin giderek kusursuz bir görünüm aldığını ve neticede yaratılan sonucun aslına teslim olmadığını yaptığı çalışmalarda dile getiren Tülin Candemir aslında imgelerin tek başına hakikat olmadığını ve de  onların bu hali ile sadece bir görünüm olduğunu söylüyor. 

    Akdeniz Üniversitesinde görev yapan Arhavi’li sanatçı 11 Haziranda Antalya  Art Park Sanat Galerisinde açacağı sergi öncesi arhavizyona şunları söyledi;   

   “Benim dijital resimlerimde yeniden kurgulayıp var ettiğim gerçek, kimi sıradan görüntülerin doğal olana teslim olmadan yeniden kendi aralarında ilişkilendirilerek üretilmesiyle biçimlenme sürecini tamamlamaktadır. Bu süreç; seçilmiş nesneler ve gerçeklerden, grafik tasarım ve resmin sorunlarına çözüm arayışları ile zamanın veya geçkinliğin kontrollü kullanımıyla oluşan imgesel bir dünyanın afişe edilmesidir aslında.

     Bu sergide yer alan çalışmalarımın büyük çoğunluğunda; görülecek pek çok şeyin olduğu gerçek dünyadan; düz anlamlar karmaşasını arındırarak ortaya çıkardığım yalın görüntülerle yalın söylemleri izleyici ile paylaşma çabasının heyecanı görülebilir.

     Son olarak; sanal teknolojinin kullanımıyla kendi gölgesinden kurtarmaya çalıştığım gerçek, benim çalışmalarımda illüzyon duygusu ile saydamlaşarak yeniden anlam bulmaktadır.”

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response