Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TURİZM HAFTASI İLÇEMİZDE DE KUTLANDI

turizm-haftasi-kutlama-arhavi_072

Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Arhavi Kaymakamlığı’nın ortaklaşa yürüttükleri Turizm Haftası etkinlikleri bu sene ilçemiz Arhavi’de gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bayraktar Kültür Merkezi’nde üst düzey katılımla bir kutlama programı düzenlendi. Programa, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Kamu kurum ve kuruluşlarının il ve ilçeden daire amirleri ile siyasi parti temsilcileri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Toplumumuzda turizm konusunda farkındalığı arttırmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle “Turizm Haftası” kutlanmaktadır. Kutlama programında sırasıyla , İl Kültür ve Turizm Müdürü, Belediye Başkanı, Arhavi Kaymakamı, Artvin ve Arhavi’nin turizm potansiyeli ile ilgili açıklamalarda bulundular.İlçemizin turizm konusunda sahip olduğu potansiyeli iyi değerlendirmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, ilçemizde son dönemlerde turizm konusunda atılan önemli adımlar olduğunu belirterek, bundan sonra Arhavi’nin turizm değerlerinin ön plana çıkartılması konusunda ve dolayısı ile ilçemize turist çekebilmek için izlenmesi gereken yollar hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulundu.

Programa Arhavi Belediyesi GSK Halkoyunları Ekibi gösterileri ve turizm haftası ile ilgili yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesiyle devam edildi. Ardından BKM de sergilenen resim sergisi gezilerek, Arhavi Gösteri Merkezindeki turizm ile ilgili dernek ve tanıtım büroları gezildi.

turizm-haftasi-kutlama-arhavi_021

turizm-haftasi-kutlama-arhavi_011

turizm-haftasi-kutlama-arhavi_017

turizm-haftasi-kutlama-arhavi_066

Haber Kaynak: Arhavi Belediyesi


Paylas

About The Author

Comments are closed.