Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ÜLKENİN EN HUZURLU KENTİ ARTVİN’E İKİNCİ SALDIRI AKŞAM SAATLERİNDE GELDİ..

Artvin’de Cerattepe altın madenine karşı halkın direnişi sürerken polisin ikinci saldırısı akşam saatlerinde geldi.

Polis ekipleri, saat 17.00 sıralarında kalabalığa yolu açmaları ve dağılmaları yönünde uyarı yapmaya başladı. Grup dağılmayınca çevik kuvvet iki ayrı noktadan biber gazıyla müdahale etti. Bu sırada plastik mermiyle havaya uyarı ateşi de açıldı.

Yaklaşık 15 dakika süren yoğun biber gazlı müdahalenin ardından gruptakiler tepelere doğru  çıktılar. Gazdan etkilenen çok sayıda kişiye sağlık ekipleri ambulanslarda müdahale etti. Bu arada çevredeki evlerde oturanlar da polisin biber gazına maruz kaldılar.

Cerattepe yolu üzerine park edilen yaklaşık 150 araç da yol kenarına çekilmeye başlandı. Bu işlem için çevre illerden çekicilerin de Artvin’e getirildiği görüldü. Yaklaşık 3 bin kişinin tepelerdeki bekleyişi sürüyor..

 TÜİK tarafından bir hafta önce Türkiye’nin en huzurlu şehri seçilen Artvin’in, devletin kolluk kuvvetleri kullanılarak bu duruma getirilmesi tam bir traji-komik durum.

Öte yandan Artvin halkına yurdun dört bir yanından destek eylemleri de sürüyor. “Artvin’de Madene Hayır” sloganı ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa,Eskişehir, Kocaeli, Trabzon’da yaşayan Artvin’liler  Cengiz İnşaat aleyhine sokaklara döküldü..

cerattepe-1

cerattepe-2

cerattepe-4

cerattepe-5

cerattepe-6

cerattepe-7

Artbin Karisti Halk polis ,karsi karsiya

cerattepe-9

cerattepe-10

cerattepe-11

cerattepe-12

cerattepe-13


Paylas

About The Author

Comments are closed.