Friday 19th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

VALİ DORUK, BORÇKA VE ARHAVİ İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU..

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında karantinaya alınan Borçka İlçe Merkezinde karantinaya alınan mahallede incelemelerde bulundu.

İlçe Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker ve İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen’le birlikte ilçe merkezinde dolaşan Vali Doruk, alınan tedbirler hakkında ilgililerden bilgi aldı. Doruk, esnaf ve balkonlardaki vatandaşlarla sohbet ederek, sosyal mesafenin korunması, hijyen ve izolasyon kurallarına riayet edilmesi hususunda uyarılarda bulundu.

Sokaktaki vatandaşlara da evde kalmaları yönünde ikazlarda bulunan Doruk, ilçedeki incelemelerin ardından Arhavi ilçe girişindeki polis kontrol noktasında giderek buradaki işleyişi yerinde gözlemledi.

Buradaki polis ve sağlık görevlilerinden bilgi alan Doruk, çalışanlara yönelik yaptığı konuşmada Kovid-19’la mücadele çerçevesinde önleyici tedbirlerin salgının yayılmasını önleme adına çok önemli olduğunu ifade etti. Sağlık çalışanlarının her türlü tehlikeyi göze alıp gece gündüz çalışarak salgınla mücadele ettiğini anlatan Doruk, “Önleyici tedbirler kapsamında polis, jandarma, din görevlileri ve gönüllü grupların mücadelesi ve üstlendiği görevler de de sağlıkçılarımızın mücadelesi kadar önemli. El birliği ile bu salgının üstesinden geleceğiz.” dedi.

Son dönemde Artvin’e il dışından çok sayıda hemşerimizin geldiğini belirten Vali Doruk, “İlimize gelen vatandaşlarımızı 14 gün evlerinde tutabilirsek bu mücadelede başarılı olacağız. Çünkü risk alanı orası. Bunu büyük ölçüde başardık.

Merkezde polis, kırsalda jandarma, köylerde imam ve muhtarlarımız çok büyük gayretle çalışıyor. Sahada bir mesafe aldık, şuan her şey kontrol altında. Bunu daha da ciddiyetle devam ettirmek gerekiyor. Ben bu mücadelede yer alan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.