Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

VALİ YILMAZ DORUK VEDA MESAJI YAYINLADI..

Rekare 18 Ağustos 2023 Haberler VALİ YILMAZ DORUK VEDA MESAJI YAYINLADI.. için yorumlar kapalı

Artvin Valisi Yılmaz Doruk İl’den ayrılmadan önce bir veda mesajı yayınladı. Vali Doruk mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli Artvinli hemşerilerim, Çok Değerli Mesai Arkadaşlarım, 10 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Amasya Valisi olarak atanmam sebebiyle 5 yıla yakın bir süredir görev yaptığım bu güzel memlekete ve sizlere veda ediyorum.

Öncelikle, tensipleriyle bu ulvi görevi şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı arz ediyorum.

Doğası, insanı ve tüm güzellikleriyle gönlümüzde müstesna bir yer edinen Artvin’den bir Artvinli gibi ayrılıyorum. Artvin’e hizmet etmekten ve Artvinlileri tanımaktan her zaman büyük bir onur duyacağım.

Bu şehrin Valisi olarak ilk göreve başlarken temel prensibimizin samimiyet ve tevazu ile çok çalışmak olduğunu ifade etmiştim. Görev süremiz boyunca mesai arkadaşlarımızla birlikte bu prensip çerçevesinde çalışmaya gayret gösterdik.

Artvin için büyük hedefler ve hayaller kurduk. Çoruh nehri üzerindeki dev enerji yatırımları, eşsiz coğrafyası, yüksek turizm potansiyeli, doğal zenginlikleri ve kültürel değerleri ile ülkemizin kalkınma potansiyeli yüksek illerinden Artvin’e hak ettiği değeri kazandıracak projeleri hayata geçirmek çalışmalarımızın hedef noktası oldu.

Bugün geldiğimiz noktada Artvin’in artık marka değeri olan birçok yatırıma ev sahipliği yaptığını, iskelelerimiz, tekne turlarımız, marka mağazalarımız ve daha birçok projemizin Artvin’e fayda sağladığını görmek en büyük mutluluğumuz.

İlk Vali olarak atandığım Artvin’in gönlümde yeri hep ayrı olacak. Burada çok güzel anılar ve dostluklar biriktirdik. İyi gününü de kötü gününü de hep birlikte yaşadık. Artvin insanının birlik ve beraberliği ile her türlü zorluğun üstesinden geldik.

Artık ayrılma vakti geldi. Kıymetli hemşerilerim şunu bilin ki her ne kadar bu şehirden ayrılsak ta gönül bağımız hiçbir zaman kopmayacak. Sizleri tek tek ziyaret ederek vedalaşmak isterdim. Ancak yoğun gündemimizden dolayı buna vakit bulamadığım için hoşgörünüze sığınıyorum.

Görev yaptığım süre içerisinde bizlere destek olan sayın bakanlarımıza, milletvekillerimize, vali yardımcıları ve kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, kıymetli yargı mensuplarımıza, üniversitemizin değerli yöneticilerine, komutanlarımıza, kahraman emniyet ve jandarma personelimize, kamu kurum ve kuruluşlarımızın her kademedeki çalışanlarına, yakın çalışma arkadaşlarımıza, siyasi parti teşkilatlarına, meslek odalarımızın kıymetli yöneticilerine, kıymetli muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarımıza ve tüm Artvinli hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Artvinli hemşerilerime veda ederken herkesten hakkını helal etmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Allah’a emanet olunuz”.

Haber : Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.