Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

YAYLA ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI..

 

     38. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 1. Arhavi Taşlık Yaylası Şenliği organizasyonu çerçevesinde görev alan Arhavi Turizm Derneği yöneticileri bugün Taşlık Yaylası alanını gezdiler. Yapılacak şenlikle ilgili alan planlaması yapan yetkililer araçların park sorunundan oturulacak banklar ve çadır kurulacak yerlere kadar çok sıkı bir planlama yaptılar.

     Taşlık Yaylasının aslında günü birlik ziyaret edilebilecek mesafede olduğunu belirten dernek başkanı Refik Lakerta, isteğimiz, gelenlerin çadırlarını kurup 3 gün 3 gece bizim ile birlikte hoşça vakit geçirmeleridir. Şuan şenlik alanı ve eğlence süreci ile ilgili en ufak bir sıkıntımız yok. En büyük sorun her aracın rahatlıkla çıkabileceği bir yol çalışması yapmaktır. Bu konuda yetkililerle temasımız olumlu bulundu ve çok kısa zamanda bu çalışmalar başlatılacak” dedi. Ayrıca şenlik alanında her türlü gıda ve eşya satışı için derneklerinden  izin alınması gerektiğini belirten Lakerta, şenlik süresince yine fiyat konusunda denetimin yapılacağını ve bu konuda bir komitenin de kurulduğunu belirterek gelecek yıl şenliği Acıgöl Yaylasın da yapacaklarını ve bu paslaşmanın daha sonraki yıllarda da devam edeceğini belirtti.

     Bu arada şenlikle ilgili daha geniş açıklamaların ilerleyen tarihlerde yine medya  aracılığı ile yapılacağını da duyuralım..

 

 

 

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response