Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

YAYLA YOLLARI ONARIMI SÜRÜYOR

    

     Bu yıl, pek çok sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliği içinde barındıracak olan 38. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Festival kapsamında bu yıl ilki düzenlenecek olan, Arhavi Yayla Şenliği için yayla yolu güzergahında bir dizi çalışma yapılıyor.

     23-24-25 Temmuz 2010 tarihleri arasında Taşlık Yaylası’ nda düzenlenecek olan ve içerisinde trekking, foto safari, horon, jeep safari gibi etkinliklerin yapılacağı 1. Arhavi Yayla Şenliğine, ilçemizden ve şehir dışından pek çok doğaseverin katılımı bekleniyor. Bu kapsamda yayla yollarımızın durumu da bir hayli önem kazanıyor. Kış mevsiminden sonra yer yer tahribat gören yolun onarılması, festivale iştirak edecek olan katılımcıların rahat ve sorunsuz bir şekilde ulaşımının sağlanması ve herhangi bir olumsuzluğa fırsat verilmemesi için, yol güzergahındaki bozuk kesimlerin ihtiyaca cevap verebilecek bir şekilde onarılması amacıyla İl özel idare ekiplerince bakım çalışması başlatılmıştır.

       Çalışmalar şu aşamada Arhavi Turizm Derneği yetkililerince yerinde takip edilerek sürdürülmekte ve bu işlemin yaklaşık bir hafta sürmesi beklenmektedir.


Paylas

About The Author

Leave A Response