Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HALK EĞİTİM YIL SONU SERGİSİ AÇTI

     Arhavi Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğrenci ve Kursiyerlerin bir yıl boyunca el emeği ve göz nuruyla üretmiş oldukları sergi Öz-Ay Otel de açıldı. Sergi, açılış töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış törenini; Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Arhavi Belediye Başkan Coşkun Hekimoğlu, Garnizon Komutanı Fatih KOCA ve kalabalık bir halk topluluğu izledi.

     Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı halk eğitim merkezi müdürü Osman Çebin yaptı. Çebin konuşmasında; “Bilindiği gibi bir yaygın eğitim merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri, örgün eğitimin yanında ve dışındaki tüm kişileri hedef kitlesi içine alan ve yaşam boyu devam eden bir eğitimdir. Halk Eğitimi Merkezlerinde gönüllülüğe bağlı olarak her yaştaki insanların ilgi, yetenek ve beklentileri doğrultusunda mesleki ve teknik, sosyal ve kültürel amaçlı kurslar düzenlenmektedir.” dedi.

 

     Arhavi Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin oynamış olduğu folklor gösterisinin ardından Giyim Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan ve minik çocukların sergilediği defile görülmeye değerdi. Ödül töreninin ardından yoğun ilginin gözlerden kaçmadığı sergi açılış kurdelesini Kaymakam Bülent Bayraktar ve Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu kurdeleyi birlikte kestiler. Daha sonra el emeği göz nuruyla üretilmiş olan sergi gezildi. Sergi 3 gün boyunca Özay Düğün Salonunda açık olacak.

     Başkan Hekimoğlu; “Halk Eğitim Merkezimizin açmış olduğu yılsonu sergisinde yapılan emeğin, çalışmanın ne kadar önemli olduğunu görüyorum. Salonu kursiyer arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz gelin gibi süslemişler. Birbirinden güzel bu el emeği göz nuru çalışmalar 1 yılın birikimidir. Bize bu ahengi yaşattıkları için başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Çebin ve İdarecileri olmak üzere, usta öğreticilerimizi, kursiyerlerimizi candan tebrik ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response