Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“İKİ FİRMANIN ÇATIŞMASINDA, FATURAYI ARTVİN HALKI ÖDÜYOR”

Artvin’de 2017 yılının ilk koordinasyon kurulu toplantısına yatırımlar ve Cankurtaran tüneli gündeme oturdu.

Vali Doğanay Artvin’de 22 projenin devam ettiğini bu projelerinin toplam maliyetinin 2 milyar lira düzeyinde olduğunu belirten Şirin, 2015 yılı sonu itibariyle 784 milyon lira harcandığını 2016 yılında da gelen ek ödeneklerle 164 milyon kira harcama yapıldığının altını çizdi.

Cankurtaran tünelinin bağlantı yolları kapsamındaki Hopa Borçka Devlet yolunun ikmal ihalesinin Kamu İhale Kurumu (KİK) sürecinde olduğunu ve yaklaşık 8 aydır sonuçlanamadığını belirten Karayolları 10. Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Şirin “Bizde bu sürecin bir şekilde sonuçlanmasını bekliyoruz. Çünkü kamuoyunda yakından takip ettiği ve biran önce açılmasını beklediği Cankurtaran tünelinin açılması bu ihaleye bağlı. Bununla ilgili önümüzdeki hafta genel müdürlüğünde münferit bir bölge müdürleri toplantısı tertiplendi. Konu arz edilecek.

İhalenin iptal edilmesi ya da daha değişik nasıl formülü bulunur bunun çözümü aranacak. İki firmanın KİK’e itirazı var. Süreç 8 aydır devam ediyor. Cankurtaran Tüneli projesi teşkilatımızın vizyon projelerinden birisi. Bizde biran önce her şeyi ile bitirip hizmete sunmak istiyoruz” Bizim hedefimiz en geç 2017 yılının sonu itibariyle Cankurtaran Tünelini hizmete açmak ancak süreç KİK’te uzarsa 2018’de sarkabilir diye düşünüyorum.” diye konuştu. Artvin Valisi Doğanay ise, Cankurtaran Tüneli’nde iki firmanın çatışmasının bedelini Artvin halkı ve karayollarının ödediğini ifade ederek, bu duruma bir son verilmesini ve Cankurtaran Tünelinin 2018’e sarkmadan 2017 yılı içinde biran önce açılması gerektiğini söyledi.

Vali Doğanay” Sürecin 2018’e sarkmasına izin verilmemeli, buna müsaade etmeyeceğiz. Böyle bir şey olamaz, Artık dayanma gücümüz kalmadı” dedi.

Haber : Hayati Akbaş

cankurtaran tuneli 1

cankurtaran tuneli 2


Paylas

About The Author

Comments are closed.