Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

16. HOPA ULUSLARASI KÜLTÜR-SANAT VE DENİZ FESTİVALİ BAŞLADI ..

16.Hopa Uluslararası Kültür Sanat ve Deniz Festivali 1.gün etkinlikleri Atatürk anıtına Hopa Belediye Başkan Vekili İsmail Uzun tarafından çiçekli çelenk koyması ile başladı.

Atatürk anitii önünde düzenlenen etkinliğe Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Vali Yardımcısı Arif Oltulu, Belediye Başkan Vekili İsmail Uzun, Belediye Başkan yardımcısı Ahmet İskender, Kurum müdürleri, TSO Başkan Osman Akyürek TYF Artvin temsilcisi Mustafa Durgun ve vatandaşlar katildi.

Daha sonra Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından, Hopa Belediye Başkan yardımcımız Ahmet İskender, açılış konuşması yaparak Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ın açılış konuşmasını okudu. Çelenk sunumu yöremizin halk oyunları, Kafkas ve Azerbaycan Halk Oyunları ekibi gösterileri ile sona erdi.
Gündüz etkinlikleri programında yer alan tenis turnuvalarının başlaması için Hopa Kaymakamı Abdurezzak Canpolat, Artvin Vali Yardımcımız Arif Oltulu ile birlikte tenis oynadı.

Bahar havasında başlayan 1. gün festival etkinlikleri öğleden sonra yöresel tatlar festival etkinliklerine katılanlara ikram edildi. Hopa HEM ve Akşam Sanat Okulu kursiyerleri tarafından hazırlanan ürünler de etkinlikleri takip edenlerin büyük ilgisini çekti.

Festivalin ilk gün akşam etkinlikleri de Gayda ve Halk Dansları Gösterisi ardından Aydoğan Can. M.Nuri Naili, Salih Yılmaz, Adem Gümüşkaya sahne almaları ardından sona erecek

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.