Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

19 MAYIS BAYRAMI, YİNE SALON VE GECE ETKİNLİĞİ ŞEKLİ İLE KUTLANDI

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı ve gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 94. yıldönümü Arhavi’de de  kutlandı. Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlanan etkinliklere Çarmıklı Eğitim ve Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda devam edildi. Törene Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, , kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol Tosun’un günün anısına Atatürk anıtına çelenk sunulması ile resmen başlamış oldu.

Törende konuşma yapan Arhavi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarih Öğretmeni Sibel Atacan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladıklarını belirterek, “19 Mayıs 1919 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başladığı tarihtir. Bu dönüm noktasını Atatürk, inanıp güvendiği gençlere armağan etmiştir. Türk gençliği de Ata’sının bu emanetine sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anar, sevgili gençlerimizin ve milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım” şeklinde konuştu.

Atatürk anıtı önündeki tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve öğrencilerin okuduğu şiirlerle sona ererken, programa Çarmıklı Sinema Salonunda devam edildi. Burada yapılan konuşmaların sonrasında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilçe okulları arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kutlama programı son buldu.

19 Mayıs gecesinde ise,  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında tüm kamu kuruluşlarının, öğrencilerin katılımıyla ve Arhavi Belediyesi organizasyonuyla Fener Alayı düzenlendi.Etkinlik havai fişek görüntüleri ile sona erdi.

19-mayis-kutama_011

19-mayis-kutama_007

19-mayis-fener-alayi-2013_019

19-mayis-fener-alayi-2013_012

19-mayis-fener-alayi-2013_009

19-mayis-fener-alayi-2013_007


Paylas

About The Author

Comments are closed.